Warsztaty dla dzieci „Muzeum na ferie”

Ferie w Muzeum to okazja do przeżycia muzealnych przygód na naszych ekspozycjach i możliwość poznania ciekawych technik plastycznych. Zapraszamy do kreatywnego spędzenia czasu i odkrywania przyjemności, jaką daje tworzenie.

Wystawa Adam Śmietański - Fotografie

2017 - ROK JANA CYBISA W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Wybitny polski malarz, urodzony we Wróblinie koło Głogówka na Opolszczyźnie.

2017 - ROKIEM ALFONSA ZGRZEBNIOKA

Sejmik Województwa Opolskiego ogłosił rok 2017 Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka. Animatorem tych obchodów jest Muzeum Śląska Opolskiego. W 80. rocznicę śmierci Alfonsa Zgrzebnioka ps. Rakoczy 31 stycznia 2017 r. na posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego nastąpi uroczysta inauguracja obchodów.

zaprasza
na poniedziałkowy cykl zajęć sensoryczno -plastycznych
dla dzieci w wieku od około 1 roku życia do 3 lat
wraz z rodzicami lub opiekunami

Brzdące w muzeum

22, 29 stycznia 2018

sala Muzeum Śląska Opolskiego,
wejście od ul. Muzealnej,
czas trwania zajęć: ok. 40 min,

wszystkie bilety na styczeń wykupiono

Kolejne terminy spotkań:
5,12,19,26 lutego 2018
bilet warsztatowy: 1 zł (dla dziecka i opiekuna) do nabycia w kasie MŚO od godz. 9.00 dn. 23.01.2018,
tel. do kasy: 77 44 31 754

Podczas zajęć w muzealnych wnętrzach poprzez różne działania plastyczne i ruchowe będziemy poznawać paletę barw i mnogość faktur – uwaga, będziemy się brudzić!

Tytuł Projektu: Światło na sztukę – ochrona i rozwój infrastruktury obiektów Muzeum Śląska Opolskiego oraz Teatru im. Jana Kochanowskiego celem poprawienia odbioru i zwiększenia dostępności opolskiej oferty kulturalnej.
Nr Umowy: RPOP.05.03.01-16-0030/16-00
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020;
Oś priorytetowa 05 Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie 5.3. Dziedzictwo kulturowe i kultura
Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Opolskiego