Promocja albumu-katalogu „Jan Cybis – malarstwo"

Katalog zbiorów malarstwa Jana Cybisa, obejmujący największą w Polsce muzealną kolekcję prac tego artysty, zgromadzoną w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu i liczącą obecnie 90 obrazów olejnych ze wszystkich okresów twórczości. Wydany w formie albumu z 90 barwnymi reprodukcjami wszystkich obrazów, ułożonymi w kolejności chronologicznej.

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

Wystawa Adam Śmietański - Fotografie

zaprasza na

XV Opolski Festiwal Nauki

niedziela, 28.05.2017

Program:

• 11.00 – 15.00  stoisko Muzeum na błoniach przy Studenckim Centrum Kultury – warsztaty dla dzieci
  • 15.00 – 22.00 – możliwość zwiedzania gmachu głównego Muzeum Śląska Opolskiego, wejście od ul. Muzealnej, wstęp wolny
  • godz. 21.45 – spektakl taneczny na tarasie muzealnym w wykonaniu Stowarzyszenia Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem „Mantikora”
  • 11.00 – 17.00 możliwość zwiedzania Galerii Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10, wstęp wolny
  • godz. 12.00 i 14.00, Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10          warsztaty plastyczne „Zabierz kota artysty na spacerz okazji obchodów „Roku Jana Cybisa w województwie opolskim”, czas trwania zajęć: ok. 60 min.

Wejściówki na warsztaty w cenie 1 zł od osoby do nabycia w kasie MŚO od 16.05.2017, liczba miejsc ograniczona.

.