KOLEKCJA KART POCZTOWYCH Z LAT 1897-1945

W lipcu br. Muzeum Śląska Opolskiego stało się właścicielem niezwykłej kolekcji kart pocztowych z przedwojennego Opola, dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Województwa Opolskiego.

Pana‑TERENiowe obrazy

Malarstwo Tomasza Terenia. "Jedynym dowodem na istnienie „naiwnych” jesteśmy my sami, odbiorcy tej sztuki."

2017 - ROK JANA CYBISA W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Wybitny polski malarz, urodzony we Wróblinie koło Głogówka na Opolszczyźnie.

2017 - ROKIEM ALFONSA ZGRZEBNIOKA

Sejmik Województwa Opolskiego ogłosił rok 2017 Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka. Animatorem tych obchodów jest Muzeum Śląska Opolskiego. W 80. rocznicę śmierci Alfonsa Zgrzebnioka ps. Rakoczy 31 stycznia 2017 r. na posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego nastąpi uroczysta inauguracja obchodów.

zaprasza na

XV Opolski Festiwal Nauki

niedziela, 28.05.2017

Program:

• 11.00 – 15.00  stoisko Muzeum na błoniach przy Studenckim Centrum Kultury – warsztaty dla dzieci
  • 15.00 – 22.00 – możliwość zwiedzania gmachu głównego Muzeum Śląska Opolskiego, wejście od ul. Muzealnej, wstęp wolny
  • godz. 21.45 – spektakl taneczny na tarasie muzealnym w wykonaniu Stowarzyszenia Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem „Mantikora”
  • 11.00 – 17.00 możliwość zwiedzania Galerii Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10, wstęp wolny
  • godz. 12.00 i 14.00, Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10          warsztaty plastyczne „Zabierz kota artysty na spacerz okazji obchodów „Roku Jana Cybisa w województwie opolskim”, czas trwania zajęć: ok. 60 min.

Wejściówki na warsztaty w cenie 1 zł od osoby do nabycia w kasie MŚO od 16.05.2017, liczba miejsc ograniczona.

.