ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ JAK CYBIS?

Odniesienia do twórczości Jana Cybisa w praktyce współczesnych polskich malarzy: Roman Dziadkiewicz, Bartosz Kokosiński, Robert Maciejuk

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

NAGRODY MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO DLA MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIGO

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

zaprasza na

XI NOC MUZEÓW

19 maja 2018 r.

W Muzeum Śląska Opolskiego przewidziano następujące działania:

17.00 promocja wydawnictwa „Sztuka danego Opola” pod red. Naukową B. Czechowicza, J. Filipczyk, A. Kozieł.  – książka stanowi zbiór artykułów dot. Sztuki Opola od średniowiecza do czasów współczesnych.

18.45 koncert zespołu wokalno-instrumentalnego Camerton Towarzystwa Przyjaciół Opola

20.00 koncert zespołu Silesian Brass Quartet

21.45 spektakl „Sen nocy letniej” w wykonaniu Stowarzyszenia Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora (schody kościoła NMP)

Otwarte warsztaty dla dzieci i rodziców oraz turystów

18.00 – 20.00 – gry i zabawy z klocków na wystawach stałych Muzeum Śląska Opolskiego

18.00- 20.00 – Warsztaty plastyczne „Kolorem malowane”

18.00 – 19.00 – warsztaty plastyczne „Barwne inspiracje”

18.30 – 21.00 –  animacje czasu wolnego z zadaniami logicznymi i kreatywnymi

Na warsztaty wstęp 1 zł od osoby, obowiązują wejściówki do nabycia w kasie głównej Muzeum Śląska Opolskiego od godziny 17.45 w dniu imprezy

Zabawa „Szukaj intruza” – w placówkach biorących udział w tegorocznej Nocy Muzeów na ekspozycjach zostaje umieszczony przedmiot nie mający związku z tematem wystawy. Należy odnaleźć trzy takie przedmioty i zdobyć pieczątkę każdej z trzech instytucji , w których odnajdziemy intruza. Posiadacze trzech wymienionych pieczątek otrzymają nagrodę – niespodziankę.

.