Promocja albumu-katalogu „Jan Cybis – malarstwo"

Katalog zbiorów malarstwa Jana Cybisa, obejmujący największą w Polsce muzealną kolekcję prac tego artysty, zgromadzoną w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu i liczącą obecnie 90 obrazów olejnych ze wszystkich okresów twórczości. Wydany w formie albumu z 90 barwnymi reprodukcjami wszystkich obrazów, ułożonymi w kolejności chronologicznej.

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

Wystawa Adam Śmietański - Fotografie

Logotypy BIO plus UMWO plus MSO

Marszałek Województwa Opolskiego
Andrzej Buła
Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego
Urszula Zajączkowska
mają zaszczyt zaprosić
na wernisaż wystawy

Ważki – zabójcy dwóch środowisk

20 kwietnia 2017 r., godz. 12.00
Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu,
Mały Rynek 7, wejście od ul. Muzealnej

w programie:

• koncert zespołu kameralnego Filharmonii Opolskiej
  • wykład „Sekretne życie ważek” (Michał Wolny, Piotr Zabłocki)
  • promocja komiksu dla dzieci i młodzieży „Cecylia poznaje ważek zwyczaje” (scenariusz – Michał Wolny, Piotr Zabłocki, rysunki – Sławomir Kiełbus)

Wystawa obejmuje 139 wielkoformatowych fotografii ukazujących piękno i różnorodność świata ważek. Opatrzone ciekawym komentarzem zdjęcia przedstawiają najistotniejsze aspekty biologii i ekologii do tej grupy owadów, jak chociażby: przystosowania larw do życia w wodzie i postaci dojrzałych na lądzie oraz obu tych form do drapieżnego trybu życia. Wśród poruszanej tematyki nie brakuje też zagadnień dotyczących fascynującego zjawiska metamorfozy, dymorfizmu płciowego czy unikatowych w świecie owadów zachowań rozrodczych.

Koncepcja, scenariusz i projekt graficzny:
Michał Wolny,
Piotr Zabłocki

Fotografie:
Michał Wolny,
Piotr Zabłocki,
Dariusz Adamkiewicz,
Krzysztof Jan Sapieha,
Andrzej Kucharski

wstęp na wystawę jest bezpłatny

patronat medialny:

patronat