Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna

Muzeum Śląska Opolskiego pozyskało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna”.

Wernisaż wystawy Adam Śmietański - Fotografie

2017 - ROK JANA CYBISA W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Wybitny polski malarz, urodzony we Wróblinie koło Głogówka na Opolszczyźnie.

2017 - ROKIEM ALFONSA ZGRZEBNIOKA

Sejmik Województwa Opolskiego ogłosił rok 2017 Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka. Animatorem tych obchodów jest Muzeum Śląska Opolskiego. W 80. rocznicę śmierci Alfonsa Zgrzebnioka ps. Rakoczy 31 stycznia 2017 r. na posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego nastąpi uroczysta inauguracja obchodów.

Logotypy BIO plus UMWO plus MSO

Marszałek Województwa Opolskiego
Andrzej Buła
Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego
Urszula Zajączkowska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach
Zbigniew Ziółko

mają zaszczyt zaprosić
na wernisaż wystawy

Ważki – zabójcy dwóch środowisk

14 września 2017 r., godz. 11.00
Sala Pod Aniołem w Ratuszu Miejskim w Głubczycach

w programie:

• koncert zespołu kameralnego Filharmonii Opolskiej
  • wykład „Sekretne życie ważek” (Michał Wolny, Piotr Zabłocki)
  • promocja komiksu dla dzieci i młodzieży „Cecylia poznaje ważek zwyczaje” (scenariusz – Michał Wolny, Piotr Zabłocki, rysunki – Sławomir Kiełbus)

Wystawa obejmuje 139 wielkoformatowych fotografii ukazujących piękno i różnorodność świata ważek. Opatrzone ciekawym komentarzem zdjęcia przedstawiają najistotniejsze aspekty biologii i ekologii do tej grupy owadów, jak chociażby: przystosowania larw do życia w wodzie i postaci dojrzałych na lądzie oraz obu tych form do drapieżnego trybu życia. Wśród poruszanej tematyki nie brakuje też zagadnień dotyczących fascynującego zjawiska metamorfozy, dymorfizmu płciowego czy unikatowych w świecie owadów zachowań rozrodczych.

Koncepcja, scenariusz i projekt graficzny:
Michał Wolny,
Piotr Zabłocki

Fotografie:
Michał Wolny,
Piotr Zabłocki,
Dariusz Adamkiewicz,
Krzysztof Jan Sapieha,
Andrzej Kucharski

wstęp na wystawę jest bezpłatny

patronat medialny:

patronat