Oferta kulturalna Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu na miesiąc lipiec-sierpień 2018

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

zaprasza odbiorców indywidualnych na

weekendowe warsztaty plastyczne

„Wielkie projektowanie małego domku

18 lutego 2018 r., godz. 14.00,
miejsce spotkania przed warsztatami: hol gmachu głównego,
Muzeum Śląska Opolskiego,
wejście od ul. Muzealnej

czas trwania zajęć: do 90 min.,
liczba miejsc ograniczona,\

brak wolnych miejsc – na kolejne warsztaty zapraszamy 18.03.2018 roku
bilet warsztatowy: 7 zł od osoby do nabycia w kasie MŚO od 6.02.2018 r.,
tel. do kasy 77 44 31 754.

Opis warsztatów:

Kamienica Czynszowa przy ul. Św. Wojciecha 9 to muzealny wehikuł czasu, którym każdy zwiedzający ma możliwość odbycia symbolicznej podróży do epok minionych. Podczas pierwszej części zajęć przeniesiemy się w czasie i zobaczymy, jak wyglądało życie codzienne opolan na przełomie XIX i XX wieku. Zwiedzając wnętrza Kamienicy Czynszowej sprawdzimy, jak mieszkali i jakimi przedmiotami otaczali się dawni mieszkańcy naszego miasta.

Druga część zajęć jak zwykle będzie miała charakter warsztatowy. Uczestnicy zajęć wcielą się w projektanta i dekoratora wnętrz – każdy zaprojektuje i urządzi mały domek z tektury: Kamienicę Czynszową w miniaturze lub też – wedle upodobań – domek w stylu nowoczesnym.

Tytuł Projektu: Światło na sztukę – ochrona i rozwój infrastruktury obiektów Muzeum Śląska Opolskiego oraz Teatru im. Jana Kochanowskiego celem poprawienia odbioru i zwiększenia dostępności opolskiej oferty kulturalnej.
Nr Umowy: RPOP.05.03.01-16-0030/16-00
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020;
Oś priorytetowa 05 Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie 5.3. Dziedzictwo kulturowe i kultura
Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Opolskiego

.