Oferta kulturalna Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu na miesiąc lipiec-sierpień 2018

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

zaprasza na weekendowe warsztaty plastyczne

WIELKANOCNE INSPIRACJE

18 marca 2018 roku
godz. 12.00 i 14.00

prowadzenie: Dział Edukacji Muzealnej

gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego
wejście od ul. Muzealnej

Bilety warsztatowe w cenie 7 zł (dla dziecka i jednego opiekuna) dostępne w kasie głównej muzeum od 06.03.2018 r. (wejście od ul. Muzealnej, tel. 77 443 17 54 ). Liczba miejsc ograniczona.

Wielkanoc tuż-tuż, więc Muzeum Śląska Opolskiego, jak co roku, zaprasza na  wszystkich chętnych na zajęcia o tematyce wielkanocnej. Po prelekcji na temat świątecznych zwyczajów i obrzędów, ilustrowanej prezentacją multimedialną, każdy uczestnik warsztatów będzie mógł samodzielnie przygotować dekoracyjny element wielkanocnego stołu.

Narzędzia i materiały plastyczne zapewnia Muzeum.
Czas trwania: do 90 min.

Niedzielne warsztaty plastyczne – zajęcia teoretyczno-praktyczne prowadzone w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, adresowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych zwiedzających.

Tytuł Projektu: Światło na sztukę – ochrona i rozwój infrastruktury obiektów Muzeum Śląska Opolskiego oraz Teatru im. Jana Kochanowskiego celem poprawienia odbioru i zwiększenia dostępności opolskiej oferty kulturalnej.
Nr Umowy: RPOP.05.03.01-16-0030/16-00
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020;
Oś priorytetowa 05 Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie 5.3. Dziedzictwo kulturowe i kultura
Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Opolskiego

.