zaprasza na weekendowe warsztaty plastyczne

Lampy, lampiony, latarenki

prowadzenie: Dział Edukacji Muzealnej

sobota, 24 października 2020, godz. 12.00

Galeria Muzeum Śląska Opolskiego

ul. Ozimska 10

Kiedy jesienią coraz bardziej brakuje nam ciepła i blasku słońca, warto pomyśleć o czymś, co nam może poprawić nastrój w pochmurne dni czy podczas coraz dłuższych wieczorów. Zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego rzucimy światło na…historię oświetlenia.

Lampy to dziś ważny element wyposażenia naszych domów. A jak było dawniej? Podczas zajęć będzie można się dowiedzieć, ile czasu minęło od rozpalenia przez człowieka pierwszej iskry do powstania żarówki. Poszukamy także lamp wśród muzealnych eksponatów, a następnie wykonamy i ozdobimy uniwersalne latarenki ze sklejki – ozdoby do wystroju wnętrza lub też – po zawieszeniu na sznureczku – mobilne lampiony na zabrania spacer lub religijne procesje.

O cyklu: weekendowe warsztaty plastyczne to zajęcia teoretyczno-praktyczne prowadzone w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, adresowane do odbiorców w każdym wieku, zarówno dzieci, jak i dorosłych zwiedzających.

Bilety warsztatowe w cenie 10 zł (dla dziecka i jednego opiekuna) dostępne w kasie gmachyu głównej muzeum (wejście od ul. Muzealnej). Liczba miejsc ograniczona.

Narzędzia i materiały plastyczne zapewnia Muzeum. Czas trwania: ok. 90 min.
tel. do kasy 77 44 31 754

.