KOLEKCJA KART POCZTOWYCH Z LAT 1897-1945

W lipcu br. Muzeum Śląska Opolskiego stało się właścicielem niezwykłej kolekcji kart pocztowych z przedwojennego Opola, dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Województwa Opolskiego.

Pana‑TERENiowe obrazy

Malarstwo Tomasza Terenia. "Jedynym dowodem na istnienie „naiwnych” jesteśmy my sami, odbiorcy tej sztuki."

2017 - ROK JANA CYBISA W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Wybitny polski malarz, urodzony we Wróblinie koło Głogówka na Opolszczyźnie.

2017 - ROKIEM ALFONSA ZGRZEBNIOKA

Sejmik Województwa Opolskiego ogłosił rok 2017 Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka. Animatorem tych obchodów jest Muzeum Śląska Opolskiego. W 80. rocznicę śmierci Alfonsa Zgrzebnioka ps. Rakoczy 31 stycznia 2017 r. na posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego nastąpi uroczysta inauguracja obchodów.

zaprasza na

warsztaty plastyczne

„Zabierz kota artysty na spacer

z okazji obchodów
Roku Jana Cybisa w województwie opolskim”

niedziela, 28.05.2017

godz. 12.00 i 14.00

Galeria Muzeum Śląska Opolskiego,
ul. Ozimska 10

Wejściówki na warsztaty w cenie 1 zł od osoby do nabycia w kasie MŚO od 16.05.2017, liczba miejsc ograniczona.