Oferta kulturalna Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu na miesiąc lipiec-sierpień 2018

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

zaprasza na

WAKACYJNE WTORKI W MUZEUM

W lipcowe wtorki o godz. 10.00 zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat wraz   z opiekunami, na wakacyjne zajęcia teoretyczno-warsztatowe do gmachu głównego Muzeum Śląska Opolskiego (wejście od ul. Muzealnej).

Każde spotkanie będzie muzealną przygodą na ekspozycjach – porozmawiamy o sztuce        i rękodziele artystycznym. Zapraszamy do miłego spędzenia czasu i odkrywania przyjemności, jaką daje tworzenie.

Prowadzenie: Patrycja Farys-Kawalec, Izabela Jasińska, Dobromir Kożuch, Bernadeta Warchał (Dział Edukacji Muzealnej). Narzędzia i materiały plastyczne zapewnia muzeum. Czas trwania: ok. 60 min.

Bilety warsztatowe w cenie 2 zł od osoby (wraz z jednym opiekunem) do nabycia w kasie gmachu głównego muzeum od 26 czerwca 2018 roku, tel. 77 44 31 754. Liczba miejsc ograniczona.

3 lipca 2017 (wtorek) godz. 10.00  Na innej planecie

10 lipca (wtorek) godz. 10.00  Patatajka jak za dawnych lat (brak wolnych miejsc)

17 lipca (wtorek) godz. 10.00  Nitką malowane (brak wolnych miejsc)

24 lipca (wtorek) godz. 10.00 Letnie latarenki

31 lipca (wtorek) godz. 10.00  Owocowe koszyki

Tytuł Projektu: Światło na sztukę – ochrona i rozwój infrastruktury obiektów Muzeum Śląska Opolskiego oraz Teatru im. Jana Kochanowskiego celem poprawienia odbioru i zwiększenia dostępności opolskiej oferty kulturalnej.
Nr Umowy: RPOP.05.03.01-16-0030/16-00
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020;
Oś priorytetowa 05 Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie 5.3. Dziedzictwo kulturowe i kultura
Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Opolskiego