Wesołych Świąt Wielkanocnych Życzy dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego

Dzień Wolnej Sztuki 2019 w Muzeum Śląska Opolskiego

SZUKAMY WOLONATRIUSZY

Ogłaszamy nabór wniosków do Marszałkowskiego konkursu grantowego „Opolskie EDUKO w 15-lecie obecności Województwa Opolskiego w Unii Europejskiej”

Okres naboru: 1 - 12 kwietnia 2019 r.

Domasław - nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII - VI w p.n.e.)

8 marca - 5 maja 2019 r. Organizatorzy: Zespół Archeologiczny Badań Ratowniczych Instytutu Archeologii i Etnologii PAN Oddział Wrocław oraz Muzeum Archeologiczne Oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

zaprasza na

WAKACYJNE WTORKI W MUZEUM

W lipcowe wtorki o godz. 10.00 zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat wraz   z opiekunami, na wakacyjne zajęcia teoretyczno-warsztatowe do gmachu głównego Muzeum Śląska Opolskiego (wejście od ul. Muzealnej).

Każde spotkanie będzie muzealną przygodą na ekspozycjach – porozmawiamy o sztuce        i rękodziele artystycznym. Zapraszamy do miłego spędzenia czasu i odkrywania przyjemności, jaką daje tworzenie.

Prowadzenie: Patrycja Farys-Kawalec, Izabela Jasińska, Dobromir Kożuch, Bernadeta Warchał (Dział Edukacji Muzealnej). Narzędzia i materiały plastyczne zapewnia muzeum. Czas trwania: ok. 60 min.

Bilety warsztatowe w cenie 2 zł od osoby (wraz z jednym opiekunem) do nabycia w kasie gmachu głównego muzeum od 26 czerwca 2018 roku, tel. 77 44 31 754. Liczba miejsc ograniczona.

3 lipca (wtorek) godz. 10.00  Na innej planecie

10 lipca (wtorek) godz. 10.00  Patatajka jak za dawnych lat (brak wolnych miejsc)

17 lipca (wtorek) godz. 10.00  Nitką malowane (brak wolnych miejsc)

24 lipca (wtorek) godz. 10.00 Letnie latarenki

31 lipca (wtorek) godz. 10.00  Owocowe koszyki

Tytuł Projektu: Światło na sztukę – ochrona i rozwój infrastruktury obiektów Muzeum Śląska Opolskiego oraz Teatru im. Jana Kochanowskiego celem poprawienia odbioru i zwiększenia dostępności opolskiej oferty kulturalnej.
Nr Umowy: RPOP.05.03.01-16-0030/16-00
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020;
Oś priorytetowa 05 Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie 5.3. Dziedzictwo kulturowe i kultura
Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Opolskiego