Domasław - nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII - VI w p.n.e.)

8 marca - 5 maja 2019 r. Organizatorzy: Zespół Archeologiczny Badań Ratowniczych Instytutu Archeologii i Etnologii PAN Oddział Wrocław oraz Muzeum Archeologiczne Oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci w wieku przedszkolnym (5-6 latki)
i szkolnym (klasy I-VIII) na cykl zajęć edukacyjnych

Świątecznie w Muzeum

27 listopada – 21 grudnia 2018 roku

do gmachu głównego
wejście od ul. Muzealnej

Serdecznie zapraszamy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży wraz z opiekunami na zajęcia edukacyjne w świątecznej formule, które składać się będą z 2 części – teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna: prelekcja o obrzędach i zwyczajach świątecznych na Śląsku Opolskim ilustrowana prezentacją multimedialną

Część praktyczna: działania plastyczne związane z tematyką Bożego Narodzenia – każdy uczestnik warsztatów będzie mógł wykonać oryginalną, świąteczną dekorację, którą będzie mógł zabrać ze sobą na pamiątkę. Moduł praktyczny będzie dostosowany do wieku uczestników zajęć.

Czas trwania zajęć: 45 – 60 minut

Terminy: wtorek – piątek, godz. 9.00 i 11.00 (brak wolnych terminów)

Zapisy: od 15.10.2018 roku, poniedziałek – piątek w godz. od 8.00 do 15.30, Dział Edukacji Muzealnej, tel. 77 44 31 761

Opłata: 7 zł od osoby, opiekunowie grup – wstęp wolny