Wystawa Adam Śmietański - Fotografie

Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna

Muzeum Śląska Opolskiego pozyskało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna”.

2017 - ROK JANA CYBISA W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Wybitny polski malarz, urodzony we Wróblinie koło Głogówka na Opolszczyźnie.

2017 - ROKIEM ALFONSA ZGRZEBNIOKA

Sejmik Województwa Opolskiego ogłosił rok 2017 Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka. Animatorem tych obchodów jest Muzeum Śląska Opolskiego. W 80. rocznicę śmierci Alfonsa Zgrzebnioka ps. Rakoczy 31 stycznia 2017 r. na posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego nastąpi uroczysta inauguracja obchodów.

zaprasza na
niedzielne warsztaty plastyczne

„Świąteczne inspiracje”

zajęcia teoretyczno-warsztatowe poświęcone tematyce bożonarodzeniowej

10 grudnia 2017 r.

godzina 12.00 i 14.00

gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego.
wejście od ul. Muzealnej.

Bilety warsztatowe w cenie 10 zł (dla dziecka i jednego opiekuna) dostępne w kasie głównej muzeum od 28.11.2017, od godz. 9.00. (wejście od ul. Muzealnej, tel. do kasy 77 443 17 54 ), liczba miejsc ograniczona, tel. do kasy 77 44 31 754

Idą święta – czas pomyśleć o świątecznych ozdobach i prezentach dla bliskich! Zapraszamy wszystkich chętnych w każdym wieku na niedzielne warsztaty w specjalnej, świątecznej formule.

Tym razem uczestnikom zajęć zaprezentowane zostaną działania plastyczne związane z tematyką Bożego Narodzenia, które będą mogły stać się inspiracją do samodzielnego wykonania świątecznej dekoracji czy upominku. Warsztaty poprzedzone zostaną krótką prelekcją o choince, symbolu świąt Bożego Narodzenia.