Oferta kulturalna Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu na miesiąc lipiec-sierpień 2018

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

Z przyjemnością informujemy, że Muzeum Śląska Opolskiego pozyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zadanie pod nazwą Rozszerzenie kolekcji twórców środowiska opolskiego po 1945 roku w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Zadanie realizowane jest w ramach programu Kolekcje, priorytet Regionalne kolekcje sztuki współczesnej. Wkład własny do projektu zapewniono ze środków Województwa Opolskiego.

Do zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego trafią następujące prace:

• Marian Nowak, Karolinka, rzeźba, miedź spawana, wys. 210 cm., lata 60. XX wieku

• Edward Skoczek, zestaw siedmiu kompozycji haftowanych bez tytułów, każda na blejtramie: 122 x 63, płótno, haft nicią bawełnianą, lata 70./80. XX w.

• Krzysztof Bucki, 14 i 20 prostych, drewno, relief, złotol, 100 x 70cm, 1964.

mkidn_01_cmyk