Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Muzealna Akademia Historii Sztuki

Operta kulturalna
- czerwiec 2019

Wystawa Przyrodnicza
Ptaki i ssaki siedlisk wodnych Śląska

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny 6 czerwca 2019 r.

Niecodzienna okazja w Muzeum

Muzeum Śląska Opolskiego oferuje możliwość zakupu talerza Rotor autorstwa Jana Sylwestra Drosta. Kliknij po więcej informacji.

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

Z przyjemnością informujemy, że Muzeum Śląska Opolskiego pozyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zadanie pod nazwą Rozszerzenie kolekcji twórców środowiska opolskiego po 1945 roku w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Zadanie realizowane jest w ramach programu Kolekcje, priorytet Regionalne kolekcje sztuki współczesnej. Wkład własny do projektu zapewniono ze środków Województwa Opolskiego.

Do zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego trafią następujące prace:

• Marian Nowak, Karolinka, rzeźba, miedź spawana, wys. 210 cm., lata 60. XX wieku

• Edward Skoczek, zestaw siedmiu kompozycji haftowanych bez tytułów, każda na blejtramie: 122 x 63, płótno, haft nicią bawełnianą, lata 70./80. XX w.

• Krzysztof Bucki, 14 i 20 prostych, drewno, relief, złotol, 100 x 70cm, 1964.

mkidn_01_cmyk