Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna

Muzeum Śląska Opolskiego pozyskało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna”.

Wernisaż wystawy Adam Śmietański - Fotografie

2017 - ROK JANA CYBISA W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Wybitny polski malarz, urodzony we Wróblinie koło Głogówka na Opolszczyźnie.

2017 - ROKIEM ALFONSA ZGRZEBNIOKA

Sejmik Województwa Opolskiego ogłosił rok 2017 Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka. Animatorem tych obchodów jest Muzeum Śląska Opolskiego. W 80. rocznicę śmierci Alfonsa Zgrzebnioka ps. Rakoczy 31 stycznia 2017 r. na posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego nastąpi uroczysta inauguracja obchodów.

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kullturalnych w Polsce
zaprasza na projekcję filmu

SCHAFFGOTSCH

Saga Zapomnianego Rodu

reż. Andrzej Klamt

wprowadzenie: prof. Joanna Rostropowicz

środa, 22 listopada 2017 r., godz. 17.00

sala odczytowa
gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego,
wejście od ul. Muzealnej.

.