Wesołych Świąt Wielkanocnych Życzy dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego

Dzień Wolnej Sztuki 2019 w Muzeum Śląska Opolskiego

SZUKAMY WOLONATRIUSZY

Ogłaszamy nabór wniosków do Marszałkowskiego konkursu grantowego „Opolskie EDUKO w 15-lecie obecności Województwa Opolskiego w Unii Europejskiej”

Okres naboru: 1 - 12 kwietnia 2019 r.

Domasław - nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII - VI w p.n.e.)

8 marca - 5 maja 2019 r. Organizatorzy: Zespół Archeologiczny Badań Ratowniczych Instytutu Archeologii i Etnologii PAN Oddział Wrocław oraz Muzeum Archeologiczne Oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

zaprasza na cykl zajęć teoretyczno-warsztatowych
dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Pocztówka z wakacji – linoryt

od wtorku do piątku, 11-28 września 2018 roku
godz. 9:00-11:00

prowadzenie: Dział Edukacji Muzealnej

gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego
wejście od ul. Muzealnej

czas trwania – ok. 60 min.,
opłata: 2 zł. od osoby (opiekunowie grup wstęp nieodpłatny).

W części teoretycznej przewidziany jest pokaz  filmu „Co to jest grafika?”  z przystępnym komentarzem dotyczącym słowa „grafika” i technik graficznych .

W części warsztatowej uczestnicy zajęć wykonają matryce oraz  własne odbitki techniką linorytu.

Serdecznie zapraszamy!

Tytuł Projektu: Światło na sztukę – ochrona i rozwój infrastruktury obiektów Muzeum Śląska Opolskiego oraz Teatru im. Jana Kochanowskiego celem poprawienia odbioru i zwiększenia dostępności opolskiej oferty kulturalnej.
Nr Umowy: RPOP.05.03.01-16-0030/16-00
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020;
Oś priorytetowa 05 Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie 5.3. Dziedzictwo kulturowe i kultura
Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Opolskiego