Opolski Festiwal Fotografii

NAGRODY MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO DLA MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIGO

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

Plebiscyt
ZŁOTA DZIESIĄTKA POWOJENNEJ ARCHITEKTURY OPOLA
1945-2018

Celem stworzenia Złotej Dziesiątki Powojennej Architektury Opola  jest popularyzacja wiedzy na temat dziedzictwa architektonicznego regionu, uświadomienie szerokiemu gronu odbiorców, przede wszystkim mieszkańcom Opola, wartości artystycznych codziennie oglądanych obiektów oraz promocja  powojennej śląskiej architektury,  jej twórców i miasta Opola.

• Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu
  • Urząd Miasta Opola
  • SARP o/ Opole
  • Opolska Okręgowa Izba Architektów RP
  • Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej

„Komisja ekspertów” złożona z przedstawicieli organizatorów wytypowała zamkniętą listę 25 obiektów architektonicznych, spośród której dokonany zostanie wybór Złotej Dziesiątki. Są na niej m. in. „Okrąglak”, budynek MBP na placu Wolności, stojący nieopodal „grzybek” F. Jesionowskiego , siedziby muzeów i teatrów. Najdawniejszym obiektem jest biurowiec Europa (lata 50. XX w.), najnowszym – niedawno ukończone Centrum Biznesu Fundacji Rozwoju Śląska przy ul. Wrocławskiej.

Głosowanie trwa do 22.06.2018

Zakładamy cztery główne nurty głosowania:

• ankieta internetowa (strona MŚO i specjalna grupa plebiscytu na FB – ruszy 30.05.2018)
  • ankieta papierowa (dostępna m.in. w kasie muzeum, miejskiej informacji turystycznej i do pobrania ze strony MŚO)
  • głosowanie przedszkoli i szkół – grupy zwiedzające w MŚO, grupy w szkołach za pośrednictwem nauczycieli
  • „ankieta dla VIP-ów” – rozmowy z osobistościami miasta (prezydent, radni, rektorzy, profesorowie itd.), podczas których wskażą ono swoje typy, ale także dodadzą komentarz, uzasadniający wybór najlepszego obiektu

Wybór dokonywać się będzie przez ok. 4 tygodnie, a skład Złotej Dziesiątki ogłoszony zostanie podczas Nocy Kultury 29.06.2018.  O godz. 19.00 na tarasie muzeum pokazana zostanie wystawa planszowa, prezentująca wybrane 10 obiektów.

Adres ankiety internetowej: