Domasław - nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII - VI w p.n.e.)

8 marca - 5 maja 2019 r. Organizatorzy: Zespół Archeologiczny Badań Ratowniczych Instytutu Archeologii i Etnologii PAN Oddział Wrocław oraz Muzeum Archeologiczne Oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Świetej Anny
zaprasza

11 listopada 2018 r.,
Muzeum Czynu Powstańczego,
Leśnicka 28,
47-154 Góra Świętej Anny

w godzinach 10.00-16.00

do zwiedzania zmodernizowanej wystawy stałej w ramach obchodów Święta Niepodległości 11 listopada . W tym dniu odbędzie się inauguracja systemu audioprzewodników zaimplementowanego na ekspozycji dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Opolskiego. Zachęcamy do odbycia  podróży w przeszłość i poznania historii powstań śląskich, które były najdłużej trwającym etapem kształtowania się granic odrodzonej Rzeczpospolitej, a wkroczenie oddziałów Wojska Polskiego na Górny Śląsk w czerwcu 1922 roku było ukoronowaniem całego procesu odzyskiwania niepodległości przez Polskę. Oprócz polskiej wersji językowej audiowycieczka będzie dostępna także w wersjach angielskiej i niemieckiej.

Serdecznie Zapraszamy!

.