Mistrzowie polskiego szkła użytkowego
Złota era lat 60. i 70. XX wieku

w programie spotkanie z panią dr Barbarą Banaś (Muzeum Narodowe we Wrocławiu)

Wakacyjne wtorki

Zapraszamy dzieci na wtorkowe warsztaty wakacyjne

Światło na obraz

Lipcowe spotkanie już 6 w sobotę! Będziemy omawiać obraz Śmierć Wandy autorstwa Maksymiliana Piotrowskiego. Zapraszamy o 16.00

Oferta kulturalna
- Lipiec / Sierpień2019

Wystawa Przyrodnicza
Ptaki i ssaki siedlisk wodnych Śląska

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny 6 czerwca 2019 r.

Niecodzienna okazja w Muzeum

Muzeum Śląska Opolskiego oferuje możliwość zakupu talerza Rotor autorstwa Jana Sylwestra Drosta. Kliknij po więcej informacji.

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Świetej Anny
zaprasza

11 listopada 2018 r.,
Muzeum Czynu Powstańczego,
Leśnicka 28,
47-154 Góra Świętej Anny

w godzinach 10.00-16.00

do zwiedzania zmodernizowanej wystawy stałej w ramach obchodów Święta Niepodległości 11 listopada . W tym dniu odbędzie się inauguracja systemu audioprzewodników zaimplementowanego na ekspozycji dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Opolskiego. Zachęcamy do odbycia  podróży w przeszłość i poznania historii powstań śląskich, które były najdłużej trwającym etapem kształtowania się granic odrodzonej Rzeczpospolitej, a wkroczenie oddziałów Wojska Polskiego na Górny Śląsk w czerwcu 1922 roku było ukoronowaniem całego procesu odzyskiwania niepodległości przez Polskę. Oprócz polskiej wersji językowej audiowycieczka będzie dostępna także w wersjach angielskiej i niemieckiej.

Serdecznie Zapraszamy!

.