Świat z ulicy Poprzecznej

Ruta Molin (1937-2005)
i Adolf Panitz (1936-2010)
– szkic do podwójnego portretu

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ JAK CYBIS?

Odniesienia do twórczości Jana Cybisa w praktyce współczesnych polskich malarzy: Roman Dziadkiewicz, Bartosz Kokosiński, Robert Maciejuk

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

do Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu
na wydarzenia w ramach

NOCY KULTURY 2018

29 czerwca 2018 r., godz. 18.00 – 24.00

• Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7
    (wejście od ul. Muzealnej)

• godz. 19.00 Rozstrzygnięcie plebiscytu „Złota Dziesiątka powojennej architektury Opola 1945-2018”, wystawa czasowa na tarasie MŚO – planszowa prezentacja dziesięciu najpopularniejszych wybranych obiektów oraz ekspozycja prezentująca analogiczną, wyłonioną w plebiscycie, „Złotą Dziesiątkę Architektury Katowic 2. poł. XX wieku”.
    • godz. 18.15* „Opole z tektury” – warsztaty plastyczne dla odbiorców indywidualnych popularyzujące współczesną architekturę.
      Wstęp: wejściówka 1 zł od osoby do nabycia w kasie Muzeum w dniu wydarzenia, liczba miejsc ograniczona.
  • Kamienica czynszowa, ul. Św. Wojciecha 9
    Wstęp wolny! Zapraszamy!

* Warsztaty organizowane w ramach projektu „Światło na sztukę (…)

Tytuł Projektu: Światło na sztukę – ochrona i rozwój infrastruktury obiektów Muzeum Śląska Opolskiego oraz Teatru im. Jana Kochanowskiego celem poprawienia odbioru i zwiększenia dostępności opolskiej oferty kulturalnej.
Nr Umowy: RPOP.05.03.01-16-0030/16-00
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020;
Oś priorytetowa 05 Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie 5.3. Dziedzictwo kulturowe i kultura
Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Opolskiego