Noc Kultury 2018

Zapraszamy do Muzeum Śląska Opolskiego na Noc Kultury 2018 29 czerwca 2018 r.

Nowe wystawy

W kwietniu w Muzeum Śląska Opolskiego będzie można obejrzeć dwie wystawy czasowe

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

zaprasza na
niedzielne warsztaty plastyczne

„Kieszonkowe miasto”

w ramach obchodów
„800-lecia Opola”

24 września 2017 r.,
godz. 12.00 i 14.00

gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego,
ul. św. Wojciecha 13,
wejście od ul. Muzealnej,

czas trwania zajęć: do 60 min.,
liczba miejsc ograniczona
bilety warsztatowe będą dostępne od 12 września w kasie głównej Muzeum.

Warsztaty towarzyszą wystawie czasowej  „800 widokówek na 800-lecie Opola”, prezentowanej w Muzeum Śląska Opolskiego. Zakup kolekcji pocztówek prezentowanych na wystawie sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Opolskiego.  Podczas zajęć wspólnie zwiedzimy ekspozycję, przywołamy obraz miasta sprzed lat,  a następnie w pracowni plastycznej wykonamy nietypową, przestrzenną wersję pocztówki z Opola.