Promocja albumu-katalogu „Jan Cybis – malarstwo"

Katalog zbiorów malarstwa Jana Cybisa, obejmujący największą w Polsce muzealną kolekcję prac tego artysty, zgromadzoną w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu i liczącą obecnie 90 obrazów olejnych ze wszystkich okresów twórczości. Wydany w formie albumu z 90 barwnymi reprodukcjami wszystkich obrazów, ułożonymi w kolejności chronologicznej.

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

Wystawa Adam Śmietański - Fotografie

zaprasza na
niedzielne warsztaty plastyczne

„Kieszonkowe miasto”

w ramach obchodów
„800-lecia Opola”

24 września 2017 r.,
godz. 12.00 i 14.00

gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego,
ul. św. Wojciecha 13,
wejście od ul. Muzealnej,

czas trwania zajęć: do 60 min.,
liczba miejsc ograniczona
bilety warsztatowe będą dostępne od 12 września w kasie głównej Muzeum.

Warsztaty towarzyszą wystawie czasowej  „800 widokówek na 800-lecie Opola”, prezentowanej w Muzeum Śląska Opolskiego. Zakup kolekcji pocztówek prezentowanych na wystawie sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Opolskiego.  Podczas zajęć wspólnie zwiedzimy ekspozycję, przywołamy obraz miasta sprzed lat,  a następnie w pracowni plastycznej wykonamy nietypową, przestrzenną wersję pocztówki z Opola.