Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna

Muzeum Śląska Opolskiego pozyskało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna”.

Wernisaż wystawy Adam Śmietański - Fotografie

2017 - ROK JANA CYBISA W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Wybitny polski malarz, urodzony we Wróblinie koło Głogówka na Opolszczyźnie.

2017 - ROKIEM ALFONSA ZGRZEBNIOKA

Sejmik Województwa Opolskiego ogłosił rok 2017 Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka. Animatorem tych obchodów jest Muzeum Śląska Opolskiego. W 80. rocznicę śmierci Alfonsa Zgrzebnioka ps. Rakoczy 31 stycznia 2017 r. na posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego nastąpi uroczysta inauguracja obchodów.

zaprasza na
niedzielne warsztaty plastyczne

„Kieszonkowe miasto”

w ramach obchodów
„800-lecia Opola”

24 września 2017 r.,
godz. 12.00 i 14.00

gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego,
ul. św. Wojciecha 13,
wejście od ul. Muzealnej,

czas trwania zajęć: do 60 min.,
liczba miejsc ograniczona
bilety warsztatowe będą dostępne od 12 września w kasie głównej Muzeum.

Warsztaty towarzyszą wystawie czasowej  „800 widokówek na 800-lecie Opola”, prezentowanej w Muzeum Śląska Opolskiego. Zakup kolekcji pocztówek prezentowanych na wystawie sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Opolskiego.  Podczas zajęć wspólnie zwiedzimy ekspozycję, przywołamy obraz miasta sprzed lat,  a następnie w pracowni plastycznej wykonamy nietypową, przestrzenną wersję pocztówki z Opola.