Świat z ulicy Poprzecznej

Ruta Molin (1937-2005)
i Adolf Panitz (1936-2010)
– szkic do podwójnego portretu

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ JAK CYBIS?

Odniesienia do twórczości Jana Cybisa w praktyce współczesnych polskich malarzy: Roman Dziadkiewicz, Bartosz Kokosiński, Robert Maciejuk

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

przystępuje do światowego wydarzenia jakim jest

#museumselfieday.

Akcja ta odbędzie się po raz pierwszy nie tylko w Opolu ale i całym województwie!

Zapraszamy do nas! Zrób sobie selfie z wybranym eksponatem z naszych zbiorów, opublikuj je w sieci z #museumselfieday #muzeumśląskaopolskiego i weź udział w naszym konkursie! Do zdobycia nasze gadżety!

Uwaga! W tym dniu wszystkie obiekty Muzeum zwiedzicie bezpłatnie!

Nie zapomnijcie o naszej
Galerii na ul. Ozimskiej,
Kamienicy Czynszowej oraz
Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny!

#museumselfieday
Idea promowania sztuki w sieci za pośrednictwem mediów społecznościowych została zainicjowana przez Olivię Muus. Duńska artystka zwiedzając Galerię Narodową w Kopenhadze zrobiła sobie selfie „w towarzystwie” dzieł sztuki. Pomysł zyskał na popularności. Każdego roku w styczniu, na całym świecie organizowany jest Museum Selfie Day.

Animacja: Marek Szymczak