Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Muzealna Akademia Historii Sztuki

Operta kulturalna
- czerwiec 2019

Wystawa Przyrodnicza
Ptaki i ssaki siedlisk wodnych Śląska

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny 6 czerwca 2019 r.

Niecodzienna okazja w Muzeum

Muzeum Śląska Opolskiego oferuje możliwość zakupu talerza Rotor autorstwa Jana Sylwestra Drosta. Kliknij po więcej informacji.

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

przystępuje do światowego wydarzenia jakim jest

#museumselfieday.

Akcja ta odbędzie się po raz pierwszy nie tylko w Opolu ale i całym województwie!

Zapraszamy do nas! Zrób sobie selfie z wybranym eksponatem z naszych zbiorów, opublikuj je w sieci z #museumselfieday #muzeumśląskaopolskiego i weź udział w naszym konkursie! Do zdobycia nasze gadżety!

Uwaga! W tym dniu wszystkie obiekty Muzeum zwiedzicie bezpłatnie!

Nie zapomnijcie o naszej
Galerii na ul. Ozimskiej,
Kamienicy Czynszowej oraz
Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny!

#museumselfieday
Idea promowania sztuki w sieci za pośrednictwem mediów społecznościowych została zainicjowana przez Olivię Muus. Duńska artystka zwiedzając Galerię Narodową w Kopenhadze zrobiła sobie selfie „w towarzystwie” dzieł sztuki. Pomysł zyskał na popularności. Każdego roku w styczniu, na całym świecie organizowany jest Museum Selfie Day.

Animacja: Marek Szymczak