MUZEUM CZASOWO ZAMKNIĘTE

zaprasza na nowy cykl

Muzeum na zielono

– piątkowe spotkania florystyczne dla młodzieży i dorosłych

Palma bije, nie zabije

ODWOŁANO!

Osoby które zakupiły wejściówki na warsztaty będą mogły uczestniczyć w zajęciach w najbliższym udostępnionym terminie po odwołaniu alertu Organizatora i MKiDN lub otrzymają zwrot kwoty za zakupione wejściówki.

Muzeum Śląska Opolskiego,
wejście przy schodach do „kościoła na Górce”
sala plastyczna

Kultura i natura to pojęcia od wieków traktowane jako przeciwieństwa. Podczas zajęć poszukamy harmonii pomiędzy tym, co naturalne, a tym, co wiąże się z kulturą. Zapraszamy na relaksujące warsztaty rękodzieła artystycznego i ludowego, podczas których bazować będziemy na materiałach naturalnych, zielonych i recyklingowych.

Przygotujmy się na Wielkanoc! Zacznijmy od wykonania wielkanocnej palmy z gałązek wierzby, suszonych kwiatów, bukszpanu, kłosów zbóż czy traw. Oprócz wspólnego działania będzie można także posłuchać opowieści o wielkanocnych zwyczajach i obrzędach.

Materiały plastyczne zapewnia Muzeum.

prowadzi: Dział Edukacji Muzealnej
czas trwania zajęć: do 90 min., liczba miejsc ograniczona