zaprasza na

piątek, 16.10.2020, godz.16.00
gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu
Mały Rynek 7

Czy fascynacja kształtami owoców i warzyw może być punktem wyjścia do tworzenia dzieł sztuki? Podczas zajęć porozmawiamy o nietypowych, „wypełnionych” warzywami i owocami portretach, które malował Giuseppe Archimboldo, uznawany za mistrza włoskiego manieryzmu. Przyjrzymy się także pracom (z dynią w roli głównej!) współcześnie działającej japońskiej artystki Yayoi Kusamy. Punktem wyjścia do działań plastycznych będzie naczynie w kształcie dyni prezentowane w muzealnej Kamienicy Czynszowej. Prawdziwie dynie przekształcimy w naczynia na… kompozycje roślinne. Materiały plastyczne i roślinne oraz narzędzia zapewnia Muzeum. Spotkanie poprowadzi Patrycja Farys-Kawalec z Działu Edukacji Muzealnej.

O cyklu: Kultura i natura to pojęcia od wieków traktowane jako przeciwieństwa. Podczas zajęć poszukamy harmonii pomiędzy tym, co naturalne, a tym, co wiąże się z kulturą. Zapraszamy na relaksujące warsztaty rękodzieła artystycznego i ludowego inspirowane eksponatami ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego, podczas których bazować będziemy na materiałach naturalnych, zielonych i recyklingowych. Podczas spotkań używać będziemy ostrych narzędzi, np. sekatorów, noży, a także kleju na gorąco, dlatego szczególnie zapraszamy młodzież i osoby dorosłe!

czas trwania zajęć: do 90 min., liczba miejsc ograniczona
opłata: 10 zł od osoby, bilety do nabycia w kasie budynku głównego Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, tel. do kasy 77 44 31 754