Wesołych Świąt Wielkanocnych Życzy dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego

Dzień Wolnej Sztuki 2019 w Muzeum Śląska Opolskiego

SZUKAMY WOLONATRIUSZY

Ogłaszamy nabór wniosków do Marszałkowskiego konkursu grantowego „Opolskie EDUKO w 15-lecie obecności Województwa Opolskiego w Unii Europejskiej”

Okres naboru: 1 - 12 kwietnia 2019 r.

Domasław - nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII - VI w p.n.e.)

8 marca - 5 maja 2019 r. Organizatorzy: Zespół Archeologiczny Badań Ratowniczych Instytutu Archeologii i Etnologii PAN Oddział Wrocław oraz Muzeum Archeologiczne Oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci w wieku przedszkolnym (5-6 lat)
i wczesnoszkolnym (7-9 lat)
wraz z opiekunami na cykl zajęć teoretyczno-warsztatowych

„Muzealny wehikuł czasu”

30 kwietnia – 9 maja 2019 roku

gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego
wejście – Mały Rynek , obok schodów do Kościoła na Górce

Opis zajęć: Zapraszamy na zajęcia, podczas których zaprowadzimy najmłodszych widzów do naszej muzealnej kamienicy czynszowej przy ul. św. Wojciecha 9 i roztoczymy przed nimi wizję świata z dawnych czasów, pełnego bibelotów i arcyciekawych przedmiotów oraz urządzeń. Druga, artystyczna część spotkania odbędzie się w muzealnej pracowni plastycznej. Podczas warsztatów ozdobić można będzie tzw. patatajkę –  zabawkę, którą pamięta niejeden dziadek czy babcia. Drewnianą zabawkę pomalujemy farbami i ozdobimy kolorową włóczką – będzie to dla każdego uczestnika zajęć wspaniała pamiątka z „podróży” naszym „muzealnym wehikułem czasu”.

Opłata: bilet warsztatowy 10 zł od osoby

Terminy do wyboru: od wtorku do czwartku, o godz. 9.00 i 11.00.

Zapisy: Dział Edukacji Muzealnej, tel. 77 44 31 761, w godz. 7.30 – 15.00