Noc Kultury 2018

Zapraszamy do Muzeum Śląska Opolskiego na Noc Kultury 2018 29 czerwca 2018 r.

Nowe wystawy

W kwietniu w Muzeum Śląska Opolskiego będzie można obejrzeć dwie wystawy czasowe

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

Rozszerzenie kolekcji twórców środowiska opolskiego po 1945 roku w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu

Muzeum Śląska Opolskiego pozyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zadanie realizowane jest w ramach programu Kolekcje, priorytet Regionalne kolekcje sztuki współczesnej.

Miło nam Państwa poinformować, że Muzeum Śląska Opolskiego pozyskało dotację na modernizację Pracowni Konserwacji Zabytków, która umożliwiła zakup i montaż instalacji wyciągowej (nawiewno-wywiewnej) do odprowadzania szkodliwych oparów środków chemicznych używanych podczas prac konserwatorskich.

Projekt zrealiMKiDN-01_cmykzowany został dzięki środkom finansowym pozyskanym w kwocie 40 000 zł z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2015 Dziedzictwo Kulturowe – Wspieranie działań muzealnych oraz dotacji organizatora, tj. Zarządu Województwu Opolskiego.

Pracownia przed modernizacją

Pracownia przed modernizacją

 

IMG_9869

Pracownia po modernizacji

Modernizacja Pracowni Konserwacji Zabytków w Muzeum Śląska Opolskiego przyczyni się do zwiększenia liczby konserwowanych obiektów. Pracownia zostanie udostępniona nieodpłatnie innym placówkom muzealnym w regionie, aby mogły korzystać z jej wyposażenia. Prowadzone będą tutaj także nieodpłatne praktyki dla studentów konserwacji oraz bezpłatna wymiana usług konserwatorskich z innymi Pracowniami Konserwacji Zabytków w Polsce.

 


Designed and supported by
ARS Group
loading