KOLEKCJA KART POCZTOWYCH Z LAT 1897-1945

W lipcu br. Muzeum Śląska Opolskiego stało się właścicielem niezwykłej kolekcji kart pocztowych z przedwojennego Opola, dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Województwa Opolskiego.

2017 - ROK JANA CYBISA W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Wybitny polski malarz, urodzony we Wróblinie koło Głogówka na Opolszczyźnie.

2017 - ROKIEM ALFONSA ZGRZEBNIOKA

Sejmik Województwa Opolskiego ogłosił rok 2017 Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka. Animatorem tych obchodów jest Muzeum Śląska Opolskiego. W 80. rocznicę śmierci Alfonsa Zgrzebnioka ps. Rakoczy 31 stycznia 2017 r. na posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego nastąpi uroczysta inauguracja obchodów.

Marszałek Województwa Opolskiego
Andrzej Buła
zaprasza na bezpłatne warsztaty

„Mamo, zadbaj o swoją moc”

21 września 2017 r., w godz. 17.00 – 19.00,
w Muzeum Śląska Opolskiego,
ul. św. Wojciecha 13

Warsztaty realizowane są w ramach akcji „Opolska mama ma moc”, a prowadzone będą przez Anetę Gibek-Wiśniewską – mediatorkę, dyplomowaną trenerkę rozwoju osobistego oraz twórczynię autorskiego programu „Neo Sea”.
Warsztaty obejmować będą tematy:
– otwartość poznawczą i twórczą,
– szacunek, zaufanie jako fundament relacji z drugim człowiekiem,
– motywacja „od” i motywacja „do”,
– techniki podejmowania trafnych decyzji,
– organizacja – uporządkowanie czasu i zadań.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się pod nr tel.: 77 54 16 632, lub elektronicznie: k.jaroszczuk@opolskie.pl, liczba miejsc jest ograniczona.