Rembrandt - wystawa rycin

Oferta kulturalna
- Wrzesień 2019

Wystawa Przyrodnicza
Ptaki i ssaki siedlisk wodnych Śląska

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny 6 czerwca 2019 r.

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci w wieku przedszkolnym (5-6 lat)
i szkolnym (klasy I –VII) wraz z opiekunami na cykl zajęć teoretyczno-warsztatowych
z okazji Dnia Matki

„Mamo, mamo, cóż Ci dam?”

7–24 maja 2019 roku

gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego
wejście – Mały Rynek 7,
obok schodów do kościoła.

1. „Tylko jedno serce mam, a w tym sercu róży kwiat”
    zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym

Punktem odniesienia dla pierwszej części zajęć będą eksponaty znajdujące się w zbiorach Muzeum Śląska Opolskiego z motywami kwiatowymi. Spacer po muzealnych ekspozycjach przeplatany będzie edukacyjnymi zabawami. Spotkanie zwieńczy warsztat plastyczny: ozdabianie drewnianego serca, które będzie można zabrać w prezencie dla mamy.

1. „O ornamentach i sztuce dekorowania”
    zajęcia dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej

Oglądając eksponaty zgromadzone w Muzeum Śląska Opolskiego zauważamy na nich różne motywy zdobnicze. Na zajęciach będzie można się dowiedzieć, czym są ornamenty, jakie są ich rodzaje i jakie mają zastosowanie? Podczas drugiej części zajęć każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie  zaprojektować ornamenty i ozdobić nimi korkową „tablicę życzeń”. Każda mama na pewno ucieszy się z  takiego – własnoręcznie wykonanego – prezentu z okazji Dnia Matki.

1. „Portret matki”
    zajęcia dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej

Tematem obecnym w sztuce od najdawniejszych czasów jest macierzyństwo. Podczas pierwszej części zajęć przyjrzymy się artystycznym wizerunkom matek z różnych epok – od czasów prehistorycznych, poprzez gotyckie Piękne Madonny z Dzieciątkiem, po przedstawienia współczesne.  Na stałej wystawie malarstwa polskiego w naszym muzeum odszukamy wizerunki matek i zastanowimy się, czy obrazy te w jakiś sposób do nas „przemawiają”. Warsztaty tworzenia oryginalnej biżuterii dla mamy inspirowanej sztuką zakończą to artystyczne spotkanie w Muzeum Śląska Opolskiego z okazji Dnia Matki.

Opłata: bilet warsztatowy 10 zł od osoby

Terminy: od wtorku do czwartku, o godz. 9.00 i 11.00.

Zapisy: Dział Edukacji Muzealnej, tel. 77 44 31 761, w godz. 7.30 – 15.00