Noc Kultury 2018

Zapraszamy do Muzeum Śląska Opolskiego na Noc Kultury 2018 29 czerwca 2018 r.

Nowe wystawy

W kwietniu w Muzeum Śląska Opolskiego będzie można obejrzeć dwie wystawy czasowe

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

Urszula Zajączkowska
Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego
ma zaszczyt zaprosić na konferencję naukową pt.

„Przywracanie pamięci”,

podsumowującą działania
w ramach dwóch programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

„Komendant Rakoczy (1891-1937).
Alfons Zgrzebniok z Dziergowic – dowódca powstań śląskich”

„Opieka nad Domem Polskim w Górze św. Anny –
Miejscem Pamięci Narodowej i Pomnikiem Historii”

Wtorek 24 października 2017 roku o godz. 10.00
w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny.
W czasie jej trwania odbędzie się wernisaż
dwóch wystaw czasowych powstałych w ramach
w/w programów.

PROGRAM