Wystawa Adam Śmietański - Fotografie

Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna

Muzeum Śląska Opolskiego pozyskało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna”.

2017 - ROK JANA CYBISA W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Wybitny polski malarz, urodzony we Wróblinie koło Głogówka na Opolszczyźnie.

2017 - ROKIEM ALFONSA ZGRZEBNIOKA

Sejmik Województwa Opolskiego ogłosił rok 2017 Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka. Animatorem tych obchodów jest Muzeum Śląska Opolskiego. W 80. rocznicę śmierci Alfonsa Zgrzebnioka ps. Rakoczy 31 stycznia 2017 r. na posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego nastąpi uroczysta inauguracja obchodów.

Urszula Zajączkowska
Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego
ma zaszczyt zaprosić na konferencję naukową pt.

„Przywracanie pamięci”,

podsumowującą działania
w ramach dwóch programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

„Komendant Rakoczy (1891-1937).
Alfons Zgrzebniok z Dziergowic – dowódca powstań śląskich”

„Opieka nad Domem Polskim w Górze św. Anny –
Miejscem Pamięci Narodowej i Pomnikiem Historii”

Wtorek 24 października 2017 roku o godz. 10.00
w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny.
W czasie jej trwania odbędzie się wernisaż
dwóch wystaw czasowych powstałych w ramach
w/w programów.

PROGRAM