Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna

Muzeum Śląska Opolskiego pozyskało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna”.

Wernisaż wystawy Adam Śmietański - Fotografie

2017 - ROK JANA CYBISA W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Wybitny polski malarz, urodzony we Wróblinie koło Głogówka na Opolszczyźnie.

2017 - ROKIEM ALFONSA ZGRZEBNIOKA

Sejmik Województwa Opolskiego ogłosił rok 2017 Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka. Animatorem tych obchodów jest Muzeum Śląska Opolskiego. W 80. rocznicę śmierci Alfonsa Zgrzebnioka ps. Rakoczy 31 stycznia 2017 r. na posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego nastąpi uroczysta inauguracja obchodów.

zaprasza
na niedzielne warsztaty plastyczne

Kalendarze adwentowe

26 listopada 2017 r.,

godz. 12.00 i 14.00
gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego
wejście od ul. Muzealnej

Bilety warsztatowe w cenie 7 zł (dla dziecka i jednego opiekuna) dostępne w kasie głównej muzeum (wejście od ul. Muzealnej, tel. 77 443 17 54 )  od 14 listopada 2017 r., od godz. 9.00. Liczba miejsc ograniczona.

Narzędzia i materiały plastyczne zapewnia Muzeum. Czas trwania: ok. 90 min.

Opis warsztatów:
Powoli zaczynamy odliczać czas, jaki pozostał nam do świąt Bożego Narodzenia. Motywem przewodnim spotkania będą właśnie sposoby odmierzania czasu. Uczestnicy warsztatów będą mieli także możliwość wykonania kalendarzy adwentowych inspirowanych przykładami lub wg własnego pomysłu (wykorzystamy różnorodne techniki i materiały plastyczne – min. origami i elementy recyklingowe). Taki kalendarz z pewnością każdemu umili oczekiwanie na święta, będzie też stanowił piękną ozdobę do momentu, kiedy w domu pojawi się choinka.

Niedzielne warsztaty plastyczne – zajęcia teoretyczno-praktyczne prowadzone w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, adresowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych zwiedzających.