Świat z ulicy Poprzecznej

Ruta Molin (1937-2005)
i Adolf Panitz (1936-2010)
– szkic do podwójnego portretu

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ JAK CYBIS?

Odniesienia do twórczości Jana Cybisa w praktyce współczesnych polskich malarzy: Roman Dziadkiewicz, Bartosz Kokosiński, Robert Maciejuk

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

zaprasza
na rodzinne warsztaty plastyczne

Kalendarze adwentowe

26 listopada 2017 r.,
godz. 16.00 i 18.00

gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego
wejście od ul. Muzealnej

Bilety warsztatowe w cenie 7 zł (dla dziecka i jednego opiekuna) dostępne w kasie głównej muzeum (wejście od ul. Muzealnej, tel. 77 443 17 54 )  od 14 listopada 2017 r., od godz. 9.00. Liczba miejsc ograniczona. Wszystkie bilety wyprzedano, na kolejne weekendowe warsztaty plastyczne zapraszamy 10.12.2017 (bilety dostępne będą od 28.11.2017).

Narzędzia i materiały plastyczne zapewnia Muzeum. Czas trwania: ok. 90 min.

Opis warsztatów:
Powoli zaczynamy odliczać czas, jaki pozostał nam do świąt Bożego Narodzenia. Motywem przewodnim spotkania będą właśnie sposoby odmierzania czasu. Uczestnicy warsztatów będą mieli także możliwość wykonania kalendarzy adwentowych inspirowanych przykładami lub wg własnego pomysłu (wykorzystamy różnorodne techniki i materiały plastyczne – min. origami i elementy recyklingowe). Taki kalendarz z pewnością każdemu umili oczekiwanie na święta, będzie też stanowił piękną ozdobę do momentu, kiedy w domu pojawi się choinka.

Niedzielne warsztaty plastyczne – zajęcia teoretyczno-praktyczne prowadzone w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, adresowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych zwiedzających.

Tytuł Projektu: Światło na sztukę – ochrona i rozwój infrastruktury obiektów Muzeum Śląska Opolskiego oraz Teatru im. Jana Kochanowskiego celem poprawienia odbioru i zwiększenia dostępności opolskiej oferty kulturalnej.
Nr Umowy: RPOP.05.03.01-16-0030/16-00
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020;
Oś priorytetowa 05 Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie 5.3. Dziedzictwo kulturowe i kultura
Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Opolskiego