Zapraszamy Państwa na NOC KULTURY 2019 w Muzeum Śląska Opolskiego
31 maja 2019 r.

Niecodzienna okazja w Muzeum

Muzeum Śląska Opolskiego oferuje możliwość zakupu talerza Rotor autorstwa Jana Sylwestra Drosta. Kliknij po więcej informacji.

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

zaprasza
na niedzielne warsztaty plastyczne

„Kalendarze adwentowe”

25 listopada 2018 r., godz. 14.00,
gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego,
wejście od ul. Muzealnej

Niedzielne warsztaty plastyczne – zajęcia teoretyczno-praktyczne prowadzone w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, adresowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych zwiedzających.

Opis warsztatów:

Powoli zaczynamy odliczać czas, jaki pozostał nam do świąt Bożego Narodzenia. Motywem przewodnim spotkania będą właśnie sposoby odmierzania czasu. Uczestnicy warsztatów będą mieli także możliwość wykonania kalendarzy adwentowych inspirowanych przykładami lub wg własnego pomysłu (wykorzystamy różnorodne techniki i materiały plastyczne – min. origami i elementy recyklingowe). Taki kalendarz z pewnością każdemu umili oczekiwanie na święta, będzie też stanowił piękną ozdobę do momentu, kiedy w domu pojawi się choinka.

Bilety warsztatowe w cenie 7 zł (dla dziecka i jednego opiekuna) dostępne w kasie głównej muzeum (wejście od ul. Muzealnej, tel. 77 443 17 54 )  od 13 listopada 2018 r., od godz. 9.00. Liczba miejsc ograniczona.

Narzędzia i materiały plastyczne zapewnia Muzeum. Czas trwania: ok. 90 min.

Tytuł Projektu: Światło na sztukę – ochrona i rozwój infrastruktury obiektów Muzeum Śląska Opolskiego oraz Teatru im. Jana Kochanowskiego celem poprawienia odbioru i zwiększenia dostępności opolskiej oferty kulturalnej.
Nr Umowy: RPOP.05.03.01-16-0030/16-00
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020;
Oś priorytetowa 05 Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie 5.3. Dziedzictwo kulturowe i kultura
Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Opolskiego

.