ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ JAK CYBIS?

Odniesienia do twórczości Jana Cybisa w praktyce współczesnych polskich malarzy: Roman Dziadkiewicz, Bartosz Kokosiński, Robert Maciejuk

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

NAGRODY MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO DLA MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIGO

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

zaprasza
na niedzielne warsztaty plastyczne

„Kalendarze adwentowe”

25 listopada 2018 r., godz. 14.00,
gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego,
wejście od ul. Muzealnej

Niedzielne warsztaty plastyczne – zajęcia teoretyczno-praktyczne prowadzone w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, adresowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych zwiedzających.

Opis warsztatów:

Powoli zaczynamy odliczać czas, jaki pozostał nam do świąt Bożego Narodzenia. Motywem przewodnim spotkania będą właśnie sposoby odmierzania czasu. Uczestnicy warsztatów będą mieli także możliwość wykonania kalendarzy adwentowych inspirowanych przykładami lub wg własnego pomysłu (wykorzystamy różnorodne techniki i materiały plastyczne – min. origami i elementy recyklingowe). Taki kalendarz z pewnością każdemu umili oczekiwanie na święta, będzie też stanowił piękną ozdobę do momentu, kiedy w domu pojawi się choinka.

Bilety warsztatowe w cenie 7 zł (dla dziecka i jednego opiekuna) dostępne w kasie głównej muzeum (wejście od ul. Muzealnej, tel. 77 443 17 54 )  od 13 listopada 2018 r., od godz. 9.00. Liczba miejsc ograniczona.

Narzędzia i materiały plastyczne zapewnia Muzeum. Czas trwania: ok. 90 min.

.