2017 - ROK JANA CYBISA W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Wybitny polski malarz, urodzony we Wróblinie koło Głogówka na Opolszczyźnie.

2017 - ROKIEM ALFONSA ZGRZEBNIOKA

Sejmik Województwa Opolskiego ogłosił rok 2017 Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka. Animatorem tych obchodów jest Muzeum Śląska Opolskiego. W 80. rocznicę śmierci Alfonsa Zgrzebnioka ps. Rakoczy 31 stycznia 2017 r. na posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego nastąpi uroczysta inauguracja obchodów.

Cecylia poznaje ważek zwyczaje

Publikacja popularnonaukowa wydana w postaci komiksu z myślą o najmłodszych mieszkańcach województwa opolskiego. W ciekawy, zabawny, a co najważniejsze zrozumiały sposób przekazuje sporą dawkę rzetelnej wiedzy i fascynujących faktów z życia ważek.

Konserwacja sztandarów z kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego

Muzeum pozyskało dotację na konserwację unikatowych sztandarów ze swojej kolekcji, dzięki której zostanie zakonserwowanych sześć sztandarów z okresu Powstań Śląskich

"Sztuka na peryferiach"

Publikacja dr Joanny Filipczyk "Sztuka na peryferiach. Opolskie środowisko plastyczne w latach 1945-1983" dostępna w wersji elektronicznej.

Modernizacja Pracowni Konserwacji Zabytków

Dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nasze muzeum zakupiło instalację do odprowadzania szkodliwych oparów środków chemicznych używanych podczas prac konserwatorskich.

rok-2017-jc-baner

zaprasza
na inaugurację

Roku Jana Cybisa