Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Muzealna Akademia Historii Sztuki

Operta kulturalna
- czerwiec 2019

Wystawa Przyrodnicza
Ptaki i ssaki siedlisk wodnych Śląska

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny 6 czerwca 2019 r.

Niecodzienna okazja w Muzeum

Muzeum Śląska Opolskiego oferuje możliwość zakupu talerza Rotor autorstwa Jana Sylwestra Drosta. Kliknij po więcej informacji.

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

zaprasza na spotkanie z cyklu:

Z muzealnych szuflad

wykład

Artyści opolscy dawniej i dziś

28 czerwca 2019 r. godz. 18:00
poprowadzi:  dr Joanna Filipczyk
Muzeum Śląska Opolskiego,
ul. Mały Rynek 7

Poznaj tajniki pracy muzealników, podczas cyklu organizowanych wykładów przez Muzeum Śląska Opolskiego, podczas których chcemy Państwu pokazać czym zajmuje się nasz muzealny zespół.

Tematy spotkań w cyklu:

26.07.2019
Witold Garbal, Dział Historyczny , Przygotowania do wystawy broni – nie wystawiane wcześniej militaria ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego

30.08.2019
Piotr Zabłocki, Dział Przyrody , Fenomen ptasich wędrówek okiem ornitologa -obrączkarza

27.09.2019
Piotr Grzelak, Dział Etnograficzny, Co słychać w Dziale Etnograficznym – czy dźwięk może być zabytkiem?

25.10.2019
Ewa Matuszczyk-Rychlik, Dział Archeologiczny, Nowe nabytki Działu Archeologicznego
w latach 2009-2019

29.11.2019