KOLEKCJA KART POCZTOWYCH Z LAT 1897-1945

W lipcu br. Muzeum Śląska Opolskiego stało się właścicielem niezwykłej kolekcji kart pocztowych z przedwojennego Opola, dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Województwa Opolskiego.

Pana‑TERENiowe obrazy

Malarstwo Tomasza Terenia. "Jedynym dowodem na istnienie „naiwnych” jesteśmy my sami, odbiorcy tej sztuki."

2017 - ROK JANA CYBISA W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Wybitny polski malarz, urodzony we Wróblinie koło Głogówka na Opolszczyźnie.

2017 - ROKIEM ALFONSA ZGRZEBNIOKA

Sejmik Województwa Opolskiego ogłosił rok 2017 Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka. Animatorem tych obchodów jest Muzeum Śląska Opolskiego. W 80. rocznicę śmierci Alfonsa Zgrzebnioka ps. Rakoczy 31 stycznia 2017 r. na posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego nastąpi uroczysta inauguracja obchodów.

Szanowni Państwo uprzejmie informujemy,
że  w czwartek,  31.08.2017  roku
Muzeum będzie czynne w godzinach:

Główny Budynek od 14.00 – 22.00

Zwiedzanie Kamienicy i Galerii jest możliwe w w/w godzinach po uprzednim kontakcie telefonicznym.

W związku z powyższym, w piątek, 01.09.2017 roku wszystkie punkty ekspozycyjne Muzeum Śląska Opolskiego będą nieczynne. Zainteresowanych zwiedzaniem zapraszamy w sobotę, w godz. 11.00-17.00 (wstęp wolny)