Opolski Festiwal Fotografii

Oferta kulturalna
- Październik 2019

Wystawa Przyrodnicza
Ptaki i ssaki siedlisk wodnych Śląska

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny 6 czerwca 2019 r.

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do udziału w tegorocznym

FESTIWALU FILMOWYM

OPOLSKIE LAMY

Z przyjemnością informujemy Państwa,
że część projekcji festiwalowych odbędzie się w Muzeum Śląska Opolskiego.

Zapraszamy!

17. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy jest dużym wydarzeniem cyklicznym – to setki projekcji filmowych, wydarzenia towarzyszące, znani goście i stale powiększające się grono widzów. W tym roku odbędzie się w dniach 4-12 października.

Sercem Festiwalu są konkursy: Konkurs Główny, który przeprowadzany jest w trzech kategoriach: Dokument, Fabuła, Animacja oraz Konkurs Filmów Amatorskich. Celem Konkursu Głównego jest zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców twórczości filmowców będących na początku swojej karier

zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem festiwalu:

Konkurs 2019

Konkurs Główny to esencja i najważniejsza część Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Biorą w nim udział etiudy filmowe autorstwa studentów i absolwentów filmówek, a także studentów kierunków związanych z filmem.

Opolski festiwal od lat daje młodym twórcom z całej Polski możliwość zaprezentowania swoich umiejętności szerszemu gronu odbiorców. Dzięki setkom zgłoszeń filmów krótkometrażowych, jury festiwalu (złożone z organizatorów i zawodowych filmowców), może określić jakie tendencje powstają w polskim kinie w dziedzinie animacji, dokumentu oraz fabuły.

Bardzo ważną częścią konkursu stały się filmy amatorskie. To dlatego od niedawna są one prezentowane w osobnej części – Konkursie Filmów Amatorskich. Swoją twórczość prezentują tu co prawda jeszcze pasjonaci, bez dyplomów szkół filmowych. Często bywa tak, że prezentacja ich filmu szerszej publiczności i nagroda bądź wyróżnienie otrzymane właśnie na „Opolskich Lamach” jest wstępem do kariery i odkrywania wielkiego talentu.

Prezentacje wszystkich filmów podczas konkursu trwają kilka dni. Zarówno dla widzów, jak i twórców, udział w bezpłatnych pokazach jest szansą na inspirujące rozmowy, znakomitą rozrywkę i odkrywanie najnowszych trendów w polskiej kinematografii krótkometrażowej.

Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystej gali finałowej. Nagrody Grand Prix i wyróżnienia za etiudy filmowe zostaną przyznane w trzech kategoriach: dramat, fabuła i animacja. Natomiast w Konkursie Filmów Amatorskich, osobne jury, przyzna jedną nagrodę Grand Prix i wyróżnienia.

Swoją nagrodę przyznaje również publiczność, która będzie wybierała zarówno z filmów amatorskich i etiud.
[za stroną http://festiwal.opolskielamy.pl/]