Noc Kultury 2018

Zapraszamy do Muzeum Śląska Opolskiego na Noc Kultury 2018 29 czerwca 2018 r.

Nowe wystawy

W kwietniu w Muzeum Śląska Opolskiego będzie można obejrzeć dwie wystawy czasowe

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

Rozszerzenie kolekcji twórców środowiska opolskiego po 1945 roku w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu

Muzeum Śląska Opolskiego pozyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zadanie realizowane jest w ramach programu Kolekcje, priorytet Regionalne kolekcje sztuki współczesnej.

Dzień Wolnej Sztuki

dws 2017

 

W Muzeum Śląska Opolskiego 22 kwietnia 2017 roku już po raz czwarty odbywać się będzie Dzień Wolnej Sztuki. Jest to ogólnopolska akcja, której pierwsza edycja miała miejsce w 2011 roku, organizowana dla „powolnego” oglądania wybranych dzieł sztuki. Podobno zwiedzający muzea każdemu obiektowi poświęcają tylko osiem sekund, bo w jak najkrótszym czasie chcą zobaczyć jak najwięcej, a najlepiej – wszystko. W Dniu Wolnej Sztuki zachęcamy, jak podkreślają pomysłodawcy akcji,  do oglądania „świadomie,
z rozmysłem i bez kompleksów z powodu braku odpowiedniej wiedzy czy wykształcenia”.

Rok 2017 ogłoszono w województwie opolskim Rokiem Jana Cybisa, dlatego to właśnie obraz tego autora będziemy oglądać. Chętnych zapraszamy również na rozmowę o twórczości Cybisa oraz na projekcję filmu o tym artyście Widok z okna  (scen. i reż. Władysław Jurkow).

 12.00-13.00
Jan Cybis, Głuchołazy – kąpiel, olej na płótnie, w oglądaniu obrazu towarzyszyć będzie Państwu dr Joanna Filipczyk, kuratorka wystawy malarstwa Jana Cybisa

13.00
od godziny 13.00  na wszystkich, w których rozbudził się apetyt do rozmowy o obrazach, czekamy przy kawie

ok. 13. 15
projekcja filmu Widok z okna W. Jurkowa (czas trwania ok. 1 godzina)

 Galeria Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu,
ul. Ozimska 10, sobota, 22 kwietnia 2017
godz. 12.00
WSTĘP WOLNY

logo dws cybis

.


Designed and supported by
ARS Group
loading