Wesołych Świąt Wielkanocnych Życzy dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego

Dzień Wolnej Sztuki 2019 w Muzeum Śląska Opolskiego

SZUKAMY WOLONATRIUSZY

Ogłaszamy nabór wniosków do Marszałkowskiego konkursu grantowego „Opolskie EDUKO w 15-lecie obecności Województwa Opolskiego w Unii Europejskiej”

Okres naboru: 1 - 12 kwietnia 2019 r.

Domasław - nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII - VI w p.n.e.)

8 marca - 5 maja 2019 r. Organizatorzy: Zespół Archeologiczny Badań Ratowniczych Instytutu Archeologii i Etnologii PAN Oddział Wrocław oraz Muzeum Archeologiczne Oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

.

W sobotę 27 kwietnia 2019 r. o godzinie 12:00
odbędzie się dziewiąta ogólnopolska edycja

Dnia Wolnej Sztuki.

Muzeum Śląska Opolskiego pokaże Wam pięć wybranych obiektów ze swojej kolekcji.

Przez godzinę będziemy chcieli Was przekonać, że sztukę można oglądać świadomie, z rozmysłem i bez kompleksów z powodu braku odpowiedniej wiedzy czy wykształcenia.

Przekonamy Was, że każdy obiekt ma do opowiedzenia swoją historię, którą możemy sami odkryć.

Wystarczy tylko w skupieniu się w niego wsłuchać.

UWAGA! UWAGA!

Poszukujemy wolontariuszek/wolontariuszy do pomocy w organizacji  tegorocznego Dnia Wolnej Sztuki

W tym dniu oglądamy tylko pięć wybranych obiektów, ale za to bardzo powoli i uważnie. Przy każdym z obiektów spotkamy osobę zadającą uczestnikom Dnia Wolnej Sztuki pytania, motywującą ich do podjęcia refleksji i nabrania odwagi do samodzielnego szukania odpowiedzi.

Takich właśnie osób, które zechciałyby być naszymi przewodnikami, poszukujemy.

Jednym słowem – szukamy osób płci dowolnej, w wieku od 18 do 100 lat, które:

– lubią rozmawiać z ludźmi,
– interesują się sztuką,
– maja wolne dwie godziny w sobotę, 27 kwietnia od 11.30 do 13.30

Z osobami chętnymi chcielibyśmy się spotkać wcześniej i wspólnie wybrać pięć obiektów do oglądania. Hasłem tegorocznego DWS jest MIŁOŚĆ, będziemy zatem na naszych wystawach poszukiwać wszystkiego, co z miłością nam się kojarzy.

Prosimy o kontakt przez FB lub mailem na adres: sztuka@muzeum.opole.pl

Więcej o idei Dnia Wolnej Sztuki tu: