Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Muzealna Akademia Historii Sztuki

Operta kulturalna
- czerwiec 2019

Wystawa Przyrodnicza
Ptaki i ssaki siedlisk wodnych Śląska

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny 6 czerwca 2019 r.

Niecodzienna okazja w Muzeum

Muzeum Śląska Opolskiego oferuje możliwość zakupu talerza Rotor autorstwa Jana Sylwestra Drosta. Kliknij po więcej informacji.

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

.

Sobota 27 kwietnia 2019 r. o godzinie 12:00-13:00

Dzień Wolnej Sztuki.

W Muzeum Śląska Opolskiego już po raz szósty odbywa się Dzień Wolnej Sztuki. Jest to ogólnopolska akcja, której pierwsza edycja miała miejsce w 2011 roku, organizowana dla „powolnego” oglądania wybranych dzieł sztuki. Podobno zwiedzający muzea każdemu obiektowi poświęcają tylko osiem sekund, bo w jak najkrótszym czasie chcą zobaczyć jak najwięcej, a najlepiej wszystko. W Dniu Wolnej Sztuki zachęcamy do dokładnego obejrzenia tylko pięciu wybranych zabytków.

W tym roku wybraliśmy dla Państwa poniższą piątkę:

Galeria malarstwa polskiego (PARTER NOWEGO PAWILONU)

1. Franciszek Żmurko, Gwiazda zaranna (sala pierwsza)
  2. Bogusław Szwacz, Matka (sala trzecia)

Wystawa Sztuka środowiska opolskiego po 1945 roku – nabytki ostatniej dekady, sale wystaw czasowych (PIĘTRO NOWEGO PAWILONU)

1. Bolesław Polnar, Fantomy Jana (sala trzecia)
  2. Zenon Henryk Rachfalski, Drzwi z przedstawieniem świętego (sala czwarta)

Wystawa  Etnografia Opolszczyzny – tradycja i zmiana (DRUGIE PIĘTRO STAREGO BUDYNKU)

1. Wianek ślubny, Śląsk Opolski XX w.

Przy każdym obiekcie czekać będzie na Państwa osoba, która zachęci do oglądania, rozmowy i „oswajania” dla siebie muzealnych eksponatów, ale też po prostu do zatrzymania się na chwilę i obudzenia własnej refleksji. Od godziny 13.00  na wszystkich, w których rozbudził się apetyt do rozmowy o powolnej kontemplacji, o sztuce, a może nawet o miłości, która jest przewodnim motywem tegorocznej edycji czekamy przy kawie w sali odczytowej na parterze.

WSTĘP WOLNY