Wernisaż wystawy Adam Śmietański - Fotografie

15. Opolski Festiwal Filmowy LAMY 2017

Zapraszamy na projekcje filmów i spotkania do Muzeum Śląska Opolskiego.

2017 - ROK JANA CYBISA W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Wybitny polski malarz, urodzony we Wróblinie koło Głogówka na Opolszczyźnie.

2017 - ROKIEM ALFONSA ZGRZEBNIOKA

Sejmik Województwa Opolskiego ogłosił rok 2017 Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka. Animatorem tych obchodów jest Muzeum Śląska Opolskiego. W 80. rocznicę śmierci Alfonsa Zgrzebnioka ps. Rakoczy 31 stycznia 2017 r. na posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego nastąpi uroczysta inauguracja obchodów.

Stowarzyszenie Opolskie Lamy
zapraszają na pokaz filmu w ramach

15. Festiwalu Filmowego „Opolskie Lamy”:

Dziecko apokalipsy

reż. Mario Cornejo,
12 października 2017 godz. 18.00,
wstęp wolny,
Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego,
wejście od ulicy Muzealnej

Krystaliczne morze, skóra rozgrzana słońcem, senna atmosfera niekończących się wakacji. Ford, zbliżający się do czterdziestki hipster, beztrosko spędzający czas z energiczną dziewczyną, jest instruktorem surfingu i – podobno – synem legendarnego reżysera. Wizyta dawnego przyjaciela zmusi go do konfrontacji z przeszłością, dojrzałość okazuje się trudniejsza do osiągnięcia niż opanowanie ślizgającej się na falach deski. Przesycone światłem kadry, naturalna gra aktorów i nastrojowa muzyka Indie – rockowej grupy Up Dharma Down składają się na film doskonale wyważony emocjonalnie i mocno oddziałujący na zmysły.
Rok produkcji: 2015, czas trwania: 95 min.
Zwiastun