Wystawa Adam Śmietański - Fotografie

Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna

Muzeum Śląska Opolskiego pozyskało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna”.

2017 - ROK JANA CYBISA W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Wybitny polski malarz, urodzony we Wróblinie koło Głogówka na Opolszczyźnie.

2017 - ROKIEM ALFONSA ZGRZEBNIOKA

Sejmik Województwa Opolskiego ogłosił rok 2017 Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka. Animatorem tych obchodów jest Muzeum Śląska Opolskiego. W 80. rocznicę śmierci Alfonsa Zgrzebnioka ps. Rakoczy 31 stycznia 2017 r. na posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego nastąpi uroczysta inauguracja obchodów.

Stowarzyszenie Opolskie Lamy
zapraszają na pokaz filmu w ramach

15. Festiwalu Filmowego „Opolskie Lamy”:

Dług

reż. Krzysztof Krauze,
11 października 2017
godz. 18.00,
wstęp wolny,
Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego,
wejście od ulicy Muzealnej

Warszawa lata 90. dwaj przyjaciele i wspólnicy w interesach, Adam (Robert Gonera)
i Stefan (Jacek Borcuch), postanawiają rozkręcić większy biznes. Myślą o utworzeniu montowni skuterów, ale bank odmawia im pożyczki. Spotykają Gerarda (Andrzej Chyra), dawnego kolegę z podwórka, który w zamian za prowizję oferuje im pomoc w znalezieniu wiarygodnego gwaranta pożyczki. Opowieść o strachu, nadziei i desperacji. Dramatyczna historia dwójki przyjaciół i człowieka, który zamienił ich życie w koszmar.
Rok produkcji: 1999, czas trwania: 97min.
Zwiastun