Promocja albumu-katalogu „Jan Cybis – malarstwo"

Katalog zbiorów malarstwa Jana Cybisa, obejmujący największą w Polsce muzealną kolekcję prac tego artysty, zgromadzoną w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu i liczącą obecnie 90 obrazów olejnych ze wszystkich okresów twórczości. Wydany w formie albumu z 90 barwnymi reprodukcjami wszystkich obrazów, ułożonymi w kolejności chronologicznej.

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

Wystawa Adam Śmietański - Fotografie

Stowarzyszenie Opolskie Lamy
zapraszają na pokaz filmu w ramach

15. Festiwalu Filmowego „Opolskie Lamy”:

Dług

reż. Krzysztof Krauze,
11 października 2017
godz. 18.00,
wstęp wolny,
Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego,
wejście od ulicy Muzealnej

Warszawa lata 90. dwaj przyjaciele i wspólnicy w interesach, Adam (Robert Gonera)
i Stefan (Jacek Borcuch), postanawiają rozkręcić większy biznes. Myślą o utworzeniu montowni skuterów, ale bank odmawia im pożyczki. Spotykają Gerarda (Andrzej Chyra), dawnego kolegę z podwórka, który w zamian za prowizję oferuje im pomoc w znalezieniu wiarygodnego gwaranta pożyczki. Opowieść o strachu, nadziei i desperacji. Dramatyczna historia dwójki przyjaciół i człowieka, który zamienił ich życie w koszmar.
Rok produkcji: 1999, czas trwania: 97min.
Zwiastun