Wesołych Świąt Wielkanocnych Życzy dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego

Dzień Wolnej Sztuki 2019 w Muzeum Śląska Opolskiego

SZUKAMY WOLONATRIUSZY

Ogłaszamy nabór wniosków do Marszałkowskiego konkursu grantowego „Opolskie EDUKO w 15-lecie obecności Województwa Opolskiego w Unii Europejskiej”

Okres naboru: 1 - 12 kwietnia 2019 r.

Domasław - nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII - VI w p.n.e.)

8 marca - 5 maja 2019 r. Organizatorzy: Zespół Archeologiczny Badań Ratowniczych Instytutu Archeologii i Etnologii PAN Oddział Wrocław oraz Muzeum Archeologiczne Oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

zaprasza na weekendowe warsztaty plastyczne

Deszczowa piosenka

niedziela, 23 września 2018 roku
godz. 12.00 i 14.00

prowadzenie: Dział Edukacji Muzealnej

gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego
wejście od ul. Muzealnej

Bilety warsztatowe w cenie 2 zł (dla dziecka i jednego opiekuna) dostępne w kasie głównej muzeum od 11.09.2018 r. (wejście od ul. Muzealnej, tel. 77 443 17 54 ). Liczba miejsc ograniczona.

Narzędzia i materiały plastyczne zapewnia Muzeum.
Czas trwania: do 90 min.

Weekendowe warsztaty plastyczne – zajęcia teoretyczno-praktyczne prowadzone w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, adresowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych zwiedzających. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę poznać nowe techniki plastyczne lub rękodzielnicze.

Tytuł Projektu: Światło na sztukę – ochrona i rozwój infrastruktury obiektów Muzeum Śląska Opolskiego oraz Teatru im. Jana Kochanowskiego celem poprawienia odbioru i zwiększenia dostępności opolskiej oferty kulturalnej.
Nr Umowy: RPOP.05.03.01-16-0030/16-00
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020;
Oś priorytetowa 05 Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie 5.3. Dziedzictwo kulturowe i kultura
Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Opolskiego