Rembrandt - wystawa rycin

Oferta kulturalna
- Wrzesień 2019

Wystawa Przyrodnicza
Ptaki i ssaki siedlisk wodnych Śląska

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny 6 czerwca 2019 r.

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

zaprasza na nowy

Cykl zajęć teoretyczno-warsztatowych

dla grup zorganizowanych towarzyszący wystawie czasowej Rembrandt 350

–  Zmierzyć się z Rembrandtem – grafika
dla dzieci w wieku szkolnym (9-15 lat)

Co to jest grafika? Jak wykonać akwafortę i dlaczego Rembrandt uznawany jest za mistrza posługiwania się tą  techniką? Zapraszamy na zajęcia, na których oprócz podziwiania wspaniałych prac artysty pokazywanych na wystawie, każdy uczestnik będzie miał możliwość stworzenia własnej pracy graficznej (technika – linoryt).

Lustereczko, powiedz przecie, czyli Rembrandt i jego autoportrety
dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (7-9 lat)

Rembrandt zasłynął m.in. z olbrzymiej liczby autoportretów. Przedstawiał siebie w różnych strojach, zmieniał gesty i wyraz twarzy – i tak przez całe swoje życie… Na zajęciach zastanowimy się, po co artyści portretują samych siebie? Przyjrzymy się wizerunkom własnym Rembrandta prezentowanym na wystawie w Muzeum i – sięgając po rozmaite techniki plastyczne – stworzymy niejeden autoportret.

3 września – 11 października 2019

Muzeum Śląska Opolskiego, terminy do uzgodnienia
czas trwania zajęć: do 60 min.
opłata: 10 zł od osoby (opiekunowie grup wstęp nieodpłatny)                                                   terminy do uzgodnienia

Zapisy: Dział Edukacji Muzealnej, od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00, tel. 77 44 31 761