Noc Kultury 2018

Zapraszamy do Muzeum Śląska Opolskiego na Noc Kultury 2018 29 czerwca 2018 r.

Nowe wystawy

W kwietniu w Muzeum Śląska Opolskiego będzie można obejrzeć dwie wystawy czasowe

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

Rozszerzenie kolekcji twórców środowiska opolskiego po 1945 roku w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu

Muzeum Śląska Opolskiego pozyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zadanie realizowane jest w ramach programu Kolekcje, priorytet Regionalne kolekcje sztuki współczesnej.

Zapraszamy zorganizowane grupy
dzieci i młodzieży na cykl zajęć edukacyjnych z okazji Dnia Matki

Sztuczki sztuki

do gmachu głównego
Muzeum Śląska Opolskiego
wejście od ul. Muzealnej


16-26 maja 2017 roku

Propozycje tematyczne do wyboru:

1.Zagadki asamblażu

Jak stworzyć dzieło sztuki bez pomocy pędzla czy dłuta? Czym jest eksperyment w sztuce? Punktem odniesienia dla pierwszej części zajęć będą m.in. asamblaże Jerzego Beskiego prezentowane w ramach czasowej wystawy „Dwadzieścia sztandarów” w salach Muzeum Śląska Opolskiego. Wizytę w Muzeum zwieńczy warsztat plastyczny – wykonamy instalację ze sznurków i wstążek dla mamy.

zajęcia dla klas IV-VI szkoły podstawowej

2.Czar(y) ornamentu

Oglądając eksponaty zgromadzone w Muzeum Śląska Opolskiego, zauważyć można na nich różne motywy zdobnicze. Na zajęciach będzie można się dowiedzieć, czym jest ornament, jakie są jego rodzaje i jakie mają zastosowanie. W drugiej części zajęć zaprojektujemy ornamenty i wykonamy ramkę na zdjęcie lub portret mamy.

zajęcia dla dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej

3.Tajemnice portretu    

Punktem odniesienia dla pierwszej części zajęć będą obrazy znajdujące się w „Galerii malarstwa polskiego XIX i XX wieku”. Zwiedzanie będzie miało formę spaceru z zagadkami, przeplatanego grami edukacyjnymi i zadaniami do rozwiązania. Na koniec wykonamy „witrażową” pracę z papieru, którą będzie można zabrać w prezencie dla mamy.

zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat

4.Malarskie triki

Jak patrzeć na malarstwo? Jakimi metodami nawiązać można dialog ze sztuką? Czy obrazy komponowane przy użyciu linii, kwadratów, elips lub plam są dla nas zrozumiałe na równi z klasycznym malarstwem przedstawiającym? W trakcie zwiedzania „Galerii malarstwa polskiego XIX i XX wieku” zastanowimy się, czy obrazy są wyłącznie „głosem” artystów, czy też mogą nam powiedzieć coś o nas samych? W drugiej, warsztatowej części zajęć spróbujemy wykonać niecodzienną biżuterię dla mamy inspirowaną obrazami z muzealnej galerii.

zajęcia dla klas IV-VI szkoły podstawowej

 

Terminy zajęć: od wtorku do piątku, o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.

Czas trwania: ok. 60 min., w zależności od dyspozycji uczestników

Opłata: 7 zł od osoby

Zapisy: od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.30 do 15.30, Dział Edukacji Muzealnej, tel. 77 44 31 761


Designed and supported by
ARS Group
loading