zaprasza na cykl zajęć edukacyjnych
dla przedszkolnych i szkolnych grup zorganizowanych

Wielkanoc dawniej i dziś

ODWOŁANO!

prowadzenie: Dział Edukacji Muzealnej

gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego,
Mały Rynek 7

Jak odróżnić kroszonkę od pisanki? Co włożyć do wielkanocnego koszyka? Co powinno znaleźć się na wielkanocnym stole? Odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas tegorocznych zajęć poświęconych głównie śląskim obrzędom i zwyczajom wielkanocnym, które już niebawem rozpoczynamy w Muzeum Śląska Opolskiego. Po prelekcji na temat świąt zapraszamy do muzealnej wytwórni świątecznych dekoracji  (technika plastyczna dostosowana będzie do wieku odbiorców zajęć).

Tematy modułów plastycznych  do wyboru:

1. Ekojajo /ozdabianie szablonu puchnącą, samodzielnie podczas warsztatów wykonaną ekologiczną farbą/ przedszkole, klasy I-III szkoły podstawowej
  2. Kartka na Wielkanoc /technika scrapbookingu/ szkoła podstawowa
  3. O, kurczaczek! /malowanie drewnianego motywu i tworzenie przestrzennej dekoracji wielkanocnej/ przedszkole, klasy I-IV szkoły podstawowej
  4. Pisankowy dekupaż /ozdabianie drewnianego jaja techniką serwetkową/ klasy IV-VIII szkoły podstawowej
  5. Palma wielkanocna /wykonywanie palmy z roślin suszonych i żywych oraz z papierowych kwiatów i innych ozdób /klasy V-VIII szkoły podstawowej
  6.   Wielkanoc „na okrągło”/wykonywanie wielkanocnej dekoracji w formie obręczy na ścianę lub do powieszenia w oknie/ klasy V-VIII szkoły podstawowej

Alternatywnie można skorzystać także z zajęć Tropem zajączka. Jest to propozycja dla grup przedszkolnych – zajęcia edukacyjne prowadzone będą w przestrzeni muzealnej. Zwiedzanie wybranych fragmentów wystaw w muzeum połączone będzie z działaniami edukacyjnymi, w tym także plastycznymi, dotyczącymi tematyki wielkanocnej i wiosennej.

bilet warsztatowy: 10 zł od osoby, opiekunowie grup – wstęp wolny

terminy: od wtorku do czwartku, o godz. 9.00 i 11.00

czas trwania: około 45 – 60 min.

zapisy: poniedziałek – piątek, w godz. od 8.00 do 15.00, Dział Edukacji Muzealnej, tel. 77 44 31 761 (brak wolnych terminów)