Noc Kultury 2018

Zapraszamy do Muzeum Śląska Opolskiego na Noc Kultury 2018 29 czerwca 2018 r.

Nowe wystawy

W kwietniu w Muzeum Śląska Opolskiego będzie można obejrzeć dwie wystawy czasowe

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci w wieku przedszkolnym i młodzieży szkolnej
wraz z opiekunami na cykl zajęć edukacyjnych

„Muzealny wehikuł czasu”

od 24 października do 15 listopada 2017 roku

Kamienica czynszowa
ul. św. Wojciecha 9, Opole

Tematy do wyboru:

1.  Słodkie serduszka –  pierniki

Dlaczego dorośli i dzieci lubią słodkości? Skąd pochodzą przyprawy używane do ciasta piernikowego? Przed czym chronią nas przyprawy? Podczas zajęć usłyszymy opowieść o piernikarzu, który mieszkał niegdyś w kamienicy czynszowej. Podczas zajęć każdy ich uczestnik wykona i ozdobi piernik.

2. Szalone konie (bez ograniczeń wiekowych)

Świat dawnej kamienicy pełen jest bibelotów, małych drobnych cudeniek. Na zajęciach można będzie wykonać drobną zabawkę, którą pamięta niejeden dziadek czy babcia. Zabawkę ozdobimy techniką dekupażu (starsze dzieci) lub pomalujemy farbami (dzieci w wieku przedszkolnym).

Opłata: wstęp wolny, po uprzednim zgłoszeniu grupy

Terminy do wyboru: od wtorku do piątku, o godz. 9.00 i 11.00.

Zapisy: Dział Edukacji Muzealnej, tel. 77 44 31 761, w godz. 7.30 – 15.00

.