Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna

Muzeum Śląska Opolskiego pozyskało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna”.

Wernisaż wystawy Adam Śmietański - Fotografie

2017 - ROK JANA CYBISA W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Wybitny polski malarz, urodzony we Wróblinie koło Głogówka na Opolszczyźnie.

2017 - ROKIEM ALFONSA ZGRZEBNIOKA

Sejmik Województwa Opolskiego ogłosił rok 2017 Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka. Animatorem tych obchodów jest Muzeum Śląska Opolskiego. W 80. rocznicę śmierci Alfonsa Zgrzebnioka ps. Rakoczy 31 stycznia 2017 r. na posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego nastąpi uroczysta inauguracja obchodów.

Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci w wieku przedszkolnym i młodzieży szkolnej
wraz z opiekunami na cykl zajęć edukacyjnych

„Muzealny wehikuł czasu”

od 24 października do 15 listopada 2017 roku

Kamienica czynszowa
ul. św. Wojciecha 9, Opole

Tematy do wyboru:

1.  Słodkie serduszka –  pierniki

Dlaczego dorośli i dzieci lubią słodkości? Skąd pochodzą przyprawy używane do ciasta piernikowego? Przed czym chronią nas przyprawy? Podczas zajęć usłyszymy opowieść o piernikarzu, który mieszkał niegdyś w kamienicy czynszowej. Podczas zajęć każdy ich uczestnik wykona i ozdobi piernik.

2. Szalone konie (bez ograniczeń wiekowych)

Świat dawnej kamienicy pełen jest bibelotów, małych drobnych cudeniek. Na zajęciach można będzie wykonać drobną zabawkę, którą pamięta niejeden dziadek czy babcia. Zabawkę ozdobimy techniką dekupażu (starsze dzieci) lub pomalujemy farbami (dzieci w wieku przedszkolnym).

Opłata: wstęp wolny, po uprzednim zgłoszeniu grupy

Terminy do wyboru: od wtorku do piątku, o godz. 9.00 i 11.00.

Zapisy: Dział Edukacji Muzealnej, tel. 77 44 31 761, w godz. 7.30 – 15.00

.