Opolski Festiwal Fotografii

Oferta kulturalna
- Październik 2019

Wystawa Przyrodnicza
Ptaki i ssaki siedlisk wodnych Śląska

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny 6 czerwca 2019 r.

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

Muzeum Ślaska Opolskiego
zaprasza na

„Warsztaty z Cybisem”

1-30 października 2019 roku

Galeria Muzeum Śląska Opolskiego
ul. Ozimska 10, Opole

Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat)
i wczesnoszkolnym (7-9 lat) wraz z opiekunami na cykl zajęć teoretyczno-warsztatowych, podczas których nasi najmłodsi muzealni goście będą mogli zapoznać się z malarstwem i rysunkami Jana Cybisa – wybitnego malarza rodem spod Głogówka.

Tematy do wyboru:

1. „Kocie opowieści” – podczas zajęć przyjrzymy się różnym sposobom przedstawiania zwierząt przez artystów. Wraz z kotem namalowanym przez Jana Cybisa zapraszamy do twórczych zabaw i działań artystycznych w Galerii.
  2. „Jaki piękny widok!”
    Bardzo chętnie robimy dziś zdjęcia w ciekawych miejscach, które odwiedzamy, a które chcemy zapamiętać. A co robi artysta malarz? Czy w podróży można tworzyć? Czy morze zawsze jest niebieskie, a las zielony? Zainspirowani pejzażami Jana Cybisa sprawdzimy, czy obraz można namalować bez użycia pędzla.
  3. „Kolorowe eksperymenty”
    Kolor jest podstawowym elementem nie tylko sztuki, ale i życia. Jak to się dzieje, że każda barwa kojarzy się z czymś i w określony sposób wpływa na nasze samopoczucie? Czy artyści mają swoje ulubione kolory? Barwa będzie hasłem przewodnim zajęć przeplatanych plastycznymi zabawami i eksperymentami.

Wszelkie narzędzia i materiały plastyczne zapewnia Muzeum.  Czas trwania – do 60 minut. Uprzejmie prosimy opiekunów o przyniesienie torby/siatki na prace plastyczne wykonane przez dzieci podczas zajęć.

Bilet warsztatowy:  10 zł od osoby, opiekunowie grup – wstęp wolny

Prowadzenie: Patrycja Farys-Kawalec (Dział Edukacji Muzealnej)

Zapisy:  Dział Edukacji Muzealnej, tel. 77 44 31 761