Noc Kultury 2018

Zapraszamy do Muzeum Śląska Opolskiego na Noc Kultury 2018 29 czerwca 2018 r.

Nowe wystawy

W kwietniu w Muzeum Śląska Opolskiego będzie można obejrzeć dwie wystawy czasowe

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

Zapraszamy na cykl lekcji związanych z obchodami

Odzyskania Niepodległości

24 – 27 kwietnia 2018r.

w godzinach 11.00 i 12.00

tematy proponowane:

• Odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r.;
  • Barwy narodowe i symbole powstańcze;
  • Kadeci w powstaniach śląskich;
  • Powstania śląskie i plebiscyt;
  • Broń żołnierza polskiego w walce o niepodległość i granice (1914-1921).

Miejsce: siedziba główna Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu wejście od ul. Muzealnej .

Cena biletu od osoby: 1 zł, opiekunowie grup wstęp wolny

Zajęcia poprowadzi kustosz Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny – Witold Iwaszkiewicz

Lekcje przewidziane są dla klas starszych szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Tytuł Projektu: Światło na sztukę – ochrona i rozwój infrastruktury obiektów Muzeum Śląska Opolskiego oraz Teatru im. Jana Kochanowskiego celem poprawienia odbioru i zwiększenia dostępności opolskiej oferty kulturalnej.
Nr Umowy: RPOP.05.03.01-16-0030/16-00
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020;
Oś priorytetowa 05 Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie 5.3. Dziedzictwo kulturowe i kultura
Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Opolskiego

.