ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ JAK CYBIS?

Odniesienia do twórczości Jana Cybisa w praktyce współczesnych polskich malarzy: Roman Dziadkiewicz, Bartosz Kokosiński, Robert Maciejuk

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

NAGRODY MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO DLA MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIGO

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

Zapraszamy na cykl lekcji związanych z obchodami

Odzyskania Niepodległości

11 – 14 września 2018r.

w godzinach 11.00, 12.00 i 13.00

tematy proponowane:

• Odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r.;
  • Barwy narodowe i symbole powstańcze;
  • Kadeci w powstaniach śląskich;
  • Powstania śląskie i plebiscyt;
  • Broń żołnierza polskiego w walce o niepodległość i granice (1914-1921).

Miejsce: siedziba główna Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu wejście od ul. Muzealnej .

Cena biletu od osoby: 1 zł, opiekunowie grup wstęp wolny

Zajęcia poprowadzi kustosz Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny – Witold Iwaszkiewicz

Lekcje przewidziane są dla klas starszych szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

.