ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ JAK CYBIS?

Odniesienia do twórczości Jana Cybisa w praktyce współczesnych polskich malarzy: Roman Dziadkiewicz, Bartosz Kokosiński, Robert Maciejuk

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

NAGRODY MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO DLA MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIGO

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci w wieku przedszkolnym
i młodzieży szkolnej wraz z opiekunami
na cykl zajęć edukacyjnych

„Być jak Cybis”

zajęcia teoretyczno-warsztatowe
prowadzone na wystawie czasowej

„Jak Cybis? Odniesienia do twórczości Jana Cybisa w praktyce współczesnych malarzy: Romana Dziadkiewicza, Bartosza Kokosińskiego, Roberta Maciejuka”

6 – 16 listopada 2018 roku

Galeria Muzeum Śląska Opolskiego
ul. Ozimska 10

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 5-12 lat, a ich motywem przewodnim będzie malarstwo Jana Cybisa oraz inspirowane jego malarstwem prace współczesnych artystów: Romana Dziadkiewicza, Bartosza Kokosińskiego oraz Roberta Maciejuka. Zastanowimy się m.in. nad tym, czym jest faktura dzieła sztuki? Jakie znaczenie dla artysty ma dobór materiałów plastycznych i narzędzi? Jakie efekty można dzięki temu uzyskać? Dowiemy się też, jak namalować „błotnisty” obraz bez pomocy pędzla i tradycyjnych farb. Niecodzienne spotkanie z dziełami prezentowanymi w Galerii wypełnione będzie grami edukacyjnymi oraz zabawami i eksperymentami plastycznymi.

Czas trwania ok. 60 minut.

Opłata: 7 zł – bilet warsztatowy dla uczestnika, opiekunowie grup – wstęp wolny, materiały i narzędzia plastyczne zapewnia Muzeum.

Zapisy: Dział Edukacji Muzealnej, od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00, tel. 77 44 31 761