Noc Kultury 2018

Zapraszamy do Muzeum Śląska Opolskiego na Noc Kultury 2018 29 czerwca 2018 r.

Nowe wystawy

W kwietniu w Muzeum Śląska Opolskiego będzie można obejrzeć dwie wystawy czasowe

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

Rozszerzenie kolekcji twórców środowiska opolskiego po 1945 roku w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu

Muzeum Śląska Opolskiego pozyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zadanie realizowane jest w ramach programu Kolekcje, priorytet Regionalne kolekcje sztuki współczesnej.

Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego
Urszula Zajączkowska
oraz BBK-Bonn Rhein-Sieg e.V.
we współpracy z ZPAP Katowice

zapraszają na wystawę

„Góra św. Anny ”

Muzeum Czynu Powstańczego
ul. Leśnicka 28, 47-154 Góra Św. Anny

wystawa będzie prezentowana
21.07 – 31.08.2017

 

 

Związek Artystów Niemieckich, BBK Bonn, Rhein-Sieg, corocznie, od 2006 r. organizuje dwutygodniowe spotkania artystów na Górze św. Anny, na Śląsku Opolskim. Bierze w nich udział od 14 do 20 artystów z różnych części Niemiec i Polski. Uczestnikami spotkań byli również zaprzyjaźnieni artyści Rosji i Szwajcarii.
Na przełomie ostatnich dziesięciu lat w tych spotkaniach wzięło udział ponad stu artystów. Niektórzy pojawiali się kilkakrotnie. Artyści realizują się twórczo, w pracowni lub plenerze. Spotkania plenerowe kończą się wspólną wystawą w galerii „Anna”. Komisarzami pleneru są Almuth Leib, przewodnicząca BBK Bonn, oraz dr Damian Pietrek, adiunkt Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Ponieważ wystawy poplenerowe prezentowane są krótko, na życzenie organizatorów postanowiono, aby rezultaty spotkań pokazać szerszej publiczności. Dlatego wyrażamy wielką radość i dziękujemy, że naszą obecna wystawa w Muzeum Czynu Powstańczego jest kontynuacją wystawy w Muzeum Górnośląskim w Ratingen. Jesteśmy szczęśliwi, że wystawę możemy zaprezentować zarówno w Polsce, jak w i Niemczech.
W wystawie bierze udział dwudziestu czterech artystów. Uczestnicy, inspirowani „duchem“ Góry św. Anny korzystający z wymiany doświadczeń, mają możliwość prezentacji swoich dokonań w obu naszych krajach. Jest naszą intencją, aby „drzewo przyjaźni” rosnące od wielu lat, również w zjednoczonej, silnej Europie, dobrze się rozwijało i zakwitało.


Designed and supported by
ARS Group
loading