Szkło w kolorach – zajęcia teoretyczno-warsztatowe

Zajęcia teoretyczno-warsztatowe

„Szkło w kolorach”

towarzyszące wystawie czasowej

Cora, Asteroid i inne…  Eryka Trzewik-Drost i Jan Sylwester Drost – szkło i ceramika

4 czerwca – 31 lipca 2019 roku

gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego,
wejście Mały Rynek 7

Zajęcia skierowane są do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i średnich. Istniej możliwość zorganizowania warsztatów dla grup nieformalnych (minimalna liczba uczestników – 10 osób).

Część teoretyczna prowadzona będzie na wystawie czasowej. Tematem spotkania będzie proces tworzenia użytkowego szkła artystycznego i jego historia. W części warsztatowej  zaprojektujemy i wykonamy dekorację z użyciem szkła (technika – malowania).

Czas trwania ok. 60 minut., godziny do uzgodnienia

Opłata: 10 zł – bilet warsztatowy dla uczestnika, opiekunowie grup – wstęp wolny, materiały i narzędzia plastyczne zapewnia Muzeum

Zapisy: Dział Edukacji Muzealnej, od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00, tel. 77 44 31 761