Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna

Muzeum Śląska Opolskiego pozyskało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury  w ramach programu
„Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna”.

Celem projektu jest poprawa odbioru i jakości oferty kulturalnej Muzeum Śląska Opolskiego poprzez uatrakcyjnienie zasobów informujących o jego zbiorach zgromadzonych na wystawach w zabytkowej Kamienicy czynszowej przy ul. św. Wojciecha 9 w Opolu. Głównym zadaniem realizowanym w ramach projektu jest publikacja informatora o Kamienicy czynszowej, którego tekst opracowano w języku polskim, niemieckim i angielskim. Informator będzie dostępny także  w wersji elektronicznej (pdf).

Równolegle w ramach projektu zaplanowano działania o charakterze edukacyjno-informacyjnym: program  bezpłatnych lekcji pt.”Muzealny wehikuł czasu” prowadzony w Kamienicy Czynszowej,  cykl wyjazdów do ośrodków edukacyjnych na terenie województwa opolskiego oraz spotkanie promujące informator, które odbędzie się 16 listopada 2017 roku w sali odczytowej Muzeum Śląska Opolskiego o godz. 17.00 (wstęp wolny).

Informator – Kamienica Czynszowa w Opolu (pobierz plik…)

.