Wernisaż wystawy Adam Śmietański - Fotografie

15. Opolski Festiwal Filmowy LAMY 2017

Zapraszamy na projekcje filmów i spotkania do Muzeum Śląska Opolskiego.

2017 - ROK JANA CYBISA W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Wybitny polski malarz, urodzony we Wróblinie koło Głogówka na Opolszczyźnie.

2017 - ROKIEM ALFONSA ZGRZEBNIOKA

Sejmik Województwa Opolskiego ogłosił rok 2017 Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka. Animatorem tych obchodów jest Muzeum Śląska Opolskiego. W 80. rocznicę śmierci Alfonsa Zgrzebnioka ps. Rakoczy 31 stycznia 2017 r. na posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego nastąpi uroczysta inauguracja obchodów.

Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego
Urszula Zajączkowska
Prezes Towarzystwa Przyrodniczego „BOCIAN”
Dominik Krupiński
zapraszają do zwiedzania czasowych wystaw przyrodniczych:

„Pola tętniące życiem”

„Ochrona błotniaka łąkowego Circus pygargus w Polsce”

25 III − 31 VIII 2017

w siedzibie Działu Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego

w Górze św. Anny, ul. Leśnicka 28

(Muzeum Czynu Powstańczego)

„Pola tętniące życiemʺ − wystawa opracowana przez Towarzystwo Przyrodnicze „BOCIAN” (www.bocian.org.pl) w ramach kampanii edukacyjnej na rzecz ochrony różnorodności biologicznej w krajobrazie rolniczym, której celem jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej wartości przyrodniczej terenów rolniczych Polski oraz propagowanie działań prowadzących do jej zachowania. Składa się ona z 20 plansz ze zdjęciami ukazującymi piękno przyrody krajobrazu rolniczego, opatrzonymi ciekawym komentarzem. Ekspozycję wzbogacono preparatami sylwetkowymi zwierząt związanych z terenami rolniczymi, z kolekcji Działu Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Autorem aranżacji jest Michał Wolny.

Ochrona błotniaka łąkowego Circus pygargus w Polsce − wystawa poświęcona błotniakowi łąkowemu – jednemu z najpiękniejszych i najrzadszych w kraju ptaków drapieżnych – i jego czynnej ochronie, prowadzonej w ramach ogólnopolskiego projektu koordynowanego przez Towarzystwo Przyrodnicze „BOCIAN” (www.pygargus.pl). Plansze w ilości 20 sztuk zawierają zdjęcia i krótkie opisy z informacjami na temat gatunku, jego biologii, behawioru i działań ochronnych.

belka logotypow

.