Wesołych Świąt Wielkanocnych Życzy dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego

Dzień Wolnej Sztuki 2019 w Muzeum Śląska Opolskiego

SZUKAMY WOLONATRIUSZY

Ogłaszamy nabór wniosków do Marszałkowskiego konkursu grantowego „Opolskie EDUKO w 15-lecie obecności Województwa Opolskiego w Unii Europejskiej”

Okres naboru: 1 - 12 kwietnia 2019 r.

Domasław - nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII - VI w p.n.e.)

8 marca - 5 maja 2019 r. Organizatorzy: Zespół Archeologiczny Badań Ratowniczych Instytutu Archeologii i Etnologii PAN Oddział Wrocław oraz Muzeum Archeologiczne Oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego
Urszula Zajączkowska
Prezes Towarzystwa Przyrodniczego „BOCIAN”
Dominik Krupiński
zapraszają do zwiedzania czasowych wystaw przyrodniczych:

„Pola tętniące życiem”

„Ochrona błotniaka łąkowego Circus pygargus w Polsce”

25 III − 31 VIII 2017

w siedzibie Działu Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego

w Górze św. Anny, ul. Leśnicka 28

(Muzeum Czynu Powstańczego)

„Pola tętniące życiemʺ − wystawa opracowana przez Towarzystwo Przyrodnicze „BOCIAN” (www.bocian.org.pl) w ramach kampanii edukacyjnej na rzecz ochrony różnorodności biologicznej w krajobrazie rolniczym, której celem jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej wartości przyrodniczej terenów rolniczych Polski oraz propagowanie działań prowadzących do jej zachowania. Składa się ona z 20 plansz ze zdjęciami ukazującymi piękno przyrody krajobrazu rolniczego, opatrzonymi ciekawym komentarzem. Ekspozycję wzbogacono preparatami sylwetkowymi zwierząt związanych z terenami rolniczymi, z kolekcji Działu Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Autorem aranżacji jest Michał Wolny.

Ochrona błotniaka łąkowego Circus pygargus w Polsce − wystawa poświęcona błotniakowi łąkowemu – jednemu z najpiękniejszych i najrzadszych w kraju ptaków drapieżnych – i jego czynnej ochronie, prowadzonej w ramach ogólnopolskiego projektu koordynowanego przez Towarzystwo Przyrodnicze „BOCIAN” (www.pygargus.pl). Plansze w ilości 20 sztuk zawierają zdjęcia i krótkie opisy z informacjami na temat gatunku, jego biologii, behawioru i działań ochronnych.

belka logotypow

.